Слухай онлайн
Cуспільство

В рамках IT Arena 2021 обговорили бачення міста щодо розвитку ІТ-технологій

Сьогодні, 9 жовтня, триває останній день масштабної техконференції IT Arena 2021. Зокрема, у рамках події відбулась панельна дискусія «How to put a city on a global tech map», де обговорили розвиток технологій ІТ, а також важливість цієї галузі для міста. Участь у заході взяв міський голова Львова Андрій Садовий. Про це інформує пресслжуба ЛМР.

«У 2007 році перед нами постало велике питання. Для того, щоб місто мало успіх, мала бути стратегія. Спільно ми виділили дві пріоритетні галузі розвитку для Львова — туризм та ІТ.

Працюючи над стратегією, ми запрошували ІТ-компанії у міську раду та давали їм розуміння, що тут треба об’єднуватись, щоб захоплювати більше ринку. Тоді почала з’являтись синергія, яка триває до сьогоднішнього дня.

Міста, де розвиваються ІТ, є успішними. Ми почали інвестувати багато коштів у комфорт мешканців. До Львова почало приїжджати багато мудрих людей, в тому числі ІТ-спеціалістів.

Я вірю в те, що ті міста, які роблять ставку на молодих людей, технології, культуру та освіту будуть успішними. Близько 30 тис. людей займаються ІТ в місті і це дуже добре, і дуже багато», — зазначив мер.

Також в рамках дискусії обговорили питання розвитку ІТ-освіти, зокрема модернізацію профтехосвіти і переформатування уроків інформатики у школах.

«Ми хочемо, щоб дитина, яка виходить зі школи, вміла програмувати, а вчителі з інформатики давали реальні знання. Також ми хочемо влаштувати патронат ІТ-компанії у школах, аби ІТ-спеціалісти допомагали учням навчатись. Наша задача — аби профтехосвіта, середня та вища освіта йшли пліч-о-пліч.

ІТ Кластер вже долучився до організації навчального процесу в університетах, а тепер ще й впроваджують подібний досвід у школах», — додав Андрій Садовий.

Нагадаємо, що IT Arena 2021 – вже восьма конференція, шість попередніх відбулись на стадіоні «Арена Львів». За всю історію проведення IT Arena відвідали 18192 учасника з понад 40 країн світу, 678 відомих спікерів виступили з доповідями. У Startup Competition взяли участь 800 стартапів, у Львові було проведено 162 офлайн-мітапи та 24 афтепаті, 525 годин захопливого нетворкінгу. В 2020 році IT Arena відвідали 4076 учасники з 82 українських та 62 закордонних компаній.

Організатори відзначають: цього року IT Arena триває з 7 до 9 жовтня у змішаному форматі, поєднавши всі переваги офлайну та онлайну: «З початком вакцинації від COVID-19 світ частково повернувся до звичного живого спілкування. Офлайн-комунікація, атмосфера конференції, виступи ТОП-спікерів наживо заряджають та надихають на нові плани та ідеї. Проте онлайн-формат має свої безсумнівні переваги – це необмежені можливості залучати до конференції найкращих спікерів на відстані».

Також у межах IT Arena триває змагання стартапів – Startup Competition, що збере найамбітніші early-stage стартапи України. Призовий фонд IT Arena Startup Competition 2021 на сьогодні складає 70 000 доларів. Фінал та нагородження переможців відбудеться сьогодні в Львівській національній опері.

До того ж, в рамках останнього дня конференції відбудеться святкування 10-річчя створення Львівського ІТ Кластеру.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ