Слухай онлайн
Cуспільство

В Україні з нового року значно подорожчає кабельне ТБ

З 1 січня 2019 року значно подорожчають послуги платних телевізійних сервісів, зокрема кабельне телебачення та IPTV. Про це повідомляє Асоціація правовласників і постачальників контенту.

З 1 січня 2019 року значно подорожчають послуги платних телевізійних сервісів, зокрема кабельне телебачення, IPTV, телебачення інших технологій. Абонентська плата може зрости на 15-40%, залежно від регіональних особливостей, набору телевізійних телеканалів, різних економічних показників діяльності провайдерів. Про це повідомила голова правління Асоціації правовласників та постачальників контенту Наталія Клітна на конференції «Телеком. Інтернет. Медіа.» (скорочено «ТІМ»), яка відбулася у Києві 7-8 листопада 2018 року.

Відповідно до даних Державної служби статистики України за І півріччя 2018 року, середній об'єм реалізованих послуг на одного абонента кабельного телебачення, у тому числі цифрового, в Україні вже складає близько 72 грн. Однак тарифи продовжують зростати через суттєве підвищення плати за використання прав на інтелектуальну власність виробниками українського контенту, необхідність збільшення заробітної плати працівникам галузі, плати за електроенергію тощо. Так, мінімальні тарифи за доступ до пакетів лише з українськими телеканалами можуть складати приблизно 56-70 грн, залежно від благополуччя регіону. Але, скоріше за все, тарифи можуть бути і вищими, оскільки провайдерам доводиться також витрачати значні кошти на закупівлю прав на ретрансляцію розважальних іноземних телеканалів для того, щоб зацікавити абонента і створити додаткову цінність телевізійної послуги у порівнянні з безкоштовною ефірною цифрою.

Підвищення платежів для абонентів кабельників, зокрема на думку представників провідних вітчизняних медіа, обґрунтовується необхідністю збільшення обсягів фінансування виробництва українського контенту, створення українських історій, що необхідно для державотворення і що цілком слід підтримувати. Якби не одне «але»: доступ до лідерів перегляду – українських телеканалів – залишається безкоштовним для глядачів супутникового, ефірного цифрового телебачення та у мережі Інтернет, що створює нерівність умов для розвитку різних підприємств зв'язку у сфері телебачення.

З метою подолання дискримінації абонентів Рay TV 2019 рік може принести «сюрпризи» й глядачам супутникового телебачення. Як повідомив на конференції «ТІМ» директор напрямку платного ТБ «1+1 медіа» Ярослав Пахольчук, на 31 травня 2019 року планується припинити безкоштовний доступ глядачів супутникового телебачення до провідних українських телеканалів кодуванням їхнього сигнала надійною системою умовного доступу. Після кодування пакет супутникового телебачення з українськими телеканалами коштуватиме приблизно 70 грн. Пан Ярослав вважає, що після кодування супутникового сигнала українських телеканалів очікується збільшення абонентів платного телебачення – на 2 млн.

Не дивлячись на плани медіа кодувати супутниковий сигнал, у кулуарах конференції «ТІМ» провайдери-практики критично оцінювали оптимістичний настрій щодо збільшення глядачів платного ТБ за одночасного суттєвого подорожчання послуг, приміром, через конкуренцію з єдиним оператором цифрового телебачення ТОВ «Зеонбуд», яке має у відкритому й безкоштовному доступі близько 30 українських телеканалів. За даними  представниці департаменту дослідження телеаудиторії Індустріального телевізійного комітету Ірини Гребінської, ТОВ «Зеонбуд» після відключення ефірного аналогового телебачення отримало майже 80% аналогових глядачів. І тепер аудиторія провайдера – це практично третина всіх телеглядачів України. Компанія зміцнилася і прагне розвиватися: в планах збирати гроші не тільки з телеканалів, а й із телеглядачів – із запуском платного пакета.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");