Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Волинь: скільки коштів на рекламу у Facebook витратили партії та потенційні кандидати

Ще до початку офіційного висування кандидатів, що стартує 15 вересня, потенційні кандидати із Волині та місцеві партійні осередки активно розміщували оплачену політичну рекламу у соціальній мережі Facebook і витратили уже понад 30 тис. американських доларів.

Станом на 15 вересня 2020 року лідером за кількістю реклами та кількістю витрачених коштів на цю рекламу є сторінка ʺІгор Палицяʺ - 190 рекламних постів вартістю 28 тисяч 831 американський  долар.

Представники Громадянської мережі ОПОРА аналізували публічні сторінки волинських політиків та місцевих осередків партій за період з 5 по 14 вересня. Виявили понад сотню публікацій, котрі транслювали із застереженням як повідомлення, пов’язані із соціальними питаннями, виборами або політикою.

Нагадаємо, що у звіті Бібліотеки реклами Facebook не подається точної інформації про вартість політичної реклами, якщо вона не перевищила 100 американських доларів. Відтак, при аналізі витрат рекламодавців на таку рекламу вказувалося дві суми: мінімальну та максимальну (від 0 до 100 американських доларів).

Сторінки потенційних кандидатів

Протягом періоду з 5 по 14 вересня включно лідером за кількістю оплачених постів стала сторінка народного депутата від Луцька, лідера партії ʺЗа майбутнєʺ Ігоря Палиці. Зауважимо, що пости таргетувалися не лише на Волинську область, а на територію всієї України. Вартість публікацій становила – від 0 до 899 американських доларів. Загалом протягом останніх 10 днів на сторінці було виявлено 36 унікальних постів, які рекламували 109 разів.

Так, 6 вересня на сторінці ʺІгор Палицяʺ у мережі Facebook було виявлено 6 унікальних рекламних повідомлень, які вмикалися на рекламу загалом 19 разів. Рекламні публікації містили інформацію про з'їзд політичної партії ʺЗа майбутнєʺ, висвітлювали участь потенційного кандидата Ігоря Палиці у телепрограмі ʺПраво на владуʺ, а також містили різні коментарі політика щодо суспільно-політичної ситуації в країні.

7 вересня 2020 року на цій же сторінці розмістили три унікальні дописи аналогічної тематики, котрі вмикали на рекламу загалом 22 рази.

8 вересня на сторінці виявлено 7 унікальних рекламних повідомлень, які вмикалися на рекламу 27 разів. Тут, окрім з’їзду партії, розповідали й про зустріч лідера партії Ігоря Палиці з колективом Запорізького заводу, а також демонстрували фрагменти телеефірів за участю політика.

10 вересня на сторінці ʺІгор Палицяʺ виявлено 5 унікальних рекламних повідомлень, які вмикалися на рекламу загалом 9 разів. Йдеться знову ж таки про відео з ефірів із політиком, заклики доєднатися до партії ʺЗа майбутнєʺ, вподобати сторінку ʺІгор Палицяʺ, а також містили негативний коментар політика щодо політичної партії ʺСлуга народуʺ.

11 вересня ще 5 постів зі сторінки рекламували загалом 7 разів. Зокрема, дублювалися повідомлення із закликами вподобати сторінку, а унікальні пости інформували про участь Ігоря Палиці у ток-шоу, та відвідини ним перинатального центру у Луцьку. 12 вересня рекламували публікацію про відвідини лідером партії обласної інфекційної лікарні.

14 вересня вмикали на рекламу 7 постів, які загалом транслювали 21 раз. Вони стосувалися виступів Ігоря Палиці та потенційної кандидатки на посаду міського голови Києва Ірини Верещук у ток-шоу, відвідини Ігорем Палицею обласного будинку дитини тощо.

Наголосимо на тому, що сторінку було створено 16 липня 2020 року. За весь період від створення сторінки до 14 вересня включно загальні витрати на рекламу, пов'язану із соціальними питаннями, виборами або політикою, становлять 28 тис. 831 американський долар. Ці кошти було витрачено на рекламу 190 публікацій.

Щодо інших потенційних кандидатів, то вартість кожного їх рекламного повідомлення становила 0-100 доларів, і таргетувалися вони переважно на Волинську область.

Зі сторінки потенційного кандидата на посаду міського голови Луцька від партії ʺЗа майбутнєʺ та чинного радника міського голови Ігоря Поліщука рекламу вмикали 8 разів. Зокрема, 9 вересня на сторінці ʺІгор Поліщукʺ розмістили 3 рекламні повідомлення. Вони висвітлювали діяльність потенційного кандидата на посаді радника.

Наступного дня на сторінці знову розмістили рекламний пост про відкриття нового корпусу музичної школи, а ще через день почали рекламувати повідомлення про відновлення роботи обсерваторії у Палаці учнівської молоді. 11 вересня також почали рекламувати повідомлення про відкриття спортивного майданчика,  анонс святкування та відеоролик до Дня міста.

Сторінка, присвячена діяльності ексочільника Волинського обласного осередку партії ʺЄвропейська Солідарністьʺ Івана Мирки з 5 вересня рекламувала 6 постів – 3 унікальних, та ідентичне повідомлення, котре рекламували тричі.

Так, 9 вересня тут розмістили два рекламних повідомлення. Одне було унікальним та закликало приєднатися до сторінки політика. Інше, котре транслювали тричі, висвітлює заклик Івана Мирки до діалогу, зокрема розповідати про проблеми, думки та пропозиції.

11 та 12 вересня на рекламу увімкнули пост про любов до міста Луцьк та про те, чому політик став частиною команди ʺЄвропейської Солідарностіʺ. Реклама таргетувалася переважно на Волинську, у дуже малій кількості – на Львівську та Рівненську області.

На сторінці потенційного кандидата на посаду міського голови Луцька від партії ʺСлуга народуʺ ʺРоман Бондарукʺ виявлено шість рекламних повідомлень. 7 вересня опублікували пости  щодо популяризації партії, інше повідомлення інформувало про мистецько-культурний фестиваль ʺФронтераʺ, котрий відбувається у Луцьку.

Окрім того, 9 вересня з’явився пост щодо індивідуальних теплових пунктів, а 12 вересня – два дописи: один про економію на сплаті за комунальні послуги, інший – ролик та привітання із Днем міста Луцьк. 14 вересня з’явилося повідомлення про те, що Роман Бондарук – ʺофіційнийʺ кандидат на посаду міського голови Луцька.

9 вересня 2020 року зі сторінки ʺІгор Пальонка – офіційна сторінкаʺ у мережі Facebook рекламували два пости із відеороликами: ʺМісту Володимир-Волинський - комфортну і сучасну площу!ʺ та ʺДень фізичної культури і спорту проведемо святково і спортивноʺ за участі потенційного кандидата на посаду Володимир-Волинського міського голови Ігоря Пальонки.

Вже наступного дня на рекламу увімкнули ще один пост. Він містив телеефір за участю потенційного кандидата. У програмі йшлося про реконструкцію центральної площі Володимира-Волинського.  

10 вересня 2020 року на сторінці ʺБорис Карпус – офіційна сторінкаʺ виявлено оплачене рекламне повідомлення, пов'язане з активністю потенційного кандидата на посаду Нововолинського міського голови Бориса Карпуса. 

9 вересня зі сторінки ʺІгор Чайка – офіційна сторінкаʺ почали рекламувати відеопост про потенційного кандидата на посаду Ковельського міського голови Ігоря Чайку. Зокрема, рекламується відеозаява власне про його балотування. Ідентичний пост рекламували 4 рази.

Сторінка присвячена чинному депутату Луцької міської ради ʺАндрій Біланʺ рекламувала два пости, кожен із яких обійшовся менш ніж у 100 доларів, та водночас обидва вони також коштували менше 100 доларів. Вони стосувалися привітання із Днем міста Луцьк (фото депутата прикрашала емблема партії ВО ʺСвободаʺ) та роздумів депутата із приводу його 30-річчя.

12 вересня на сторінці ʺМикола Федікʺ, котра висвітлює діяльність та позиції ще одного депутата Луцької міської ради від Свободиʺ, почала рекламувати пост-вітання із днем міста. Ілюстроване повідомлення фото Миколи Федіка із логотипом партії.

Ще один пост рекламувався зі сторінки ʺКосцьов’ят Володимир – депутат Ковельської міської ради Волинської областіʺ. Йдеться про відео, де депутат читає вірш. На відео прикріплена плашка ʺХто в Ковелі виграє вибори? Косцьов’ят Володимир 2020ʺ. Зауважимо, що таргетувалася реклама у більшості на Волинь (33%), однак показували її й користувачам в інших регіонах України.

Сторінки партійних осередків

На сторінці ʺСлуга народу – Волиньʺ за період 5-14 серпня з’являлося п’ять повідомлень, кожне із яких рекламували двічі, та один унікальний рекламний пост. 7 вересня на сторінці  увімкнули на рекламу повідомлення щодо можливості зміни місця голосування та пост про особливості навчання в умовах карантину. Останнє повідомлення рекламували у двох постах.  

Вже 10 вересня з цієї ж сторінки почали двічі рекламувати ще два пости. У них розповідалося про важливість підвищення мінімальної зарплатні та соціальний захист для мешканців регіону. 12 вересня опублікували також 2 повідомлення, кожне із яких на платній основі транслювали двічі. Йдеться про роз’яснення процедури ʺдекрет для татаʺ та реєстрації домашніх тварин.

Протягом аналогічного періоду на сторінці ʺВолинь ЗА Майбутнєʺ виявили 15 унікальних рекламних публікацій, та ще один пост, котрий транслювався двічі та один – котрий транслювали 7 разів. У більшості вони таргетувалися на Волинську область, лише пости зі згадкою потенційного кандидата Андрія Разумовського мали незначну кількість показів (до 5%) за межами Волині.

Так, 5 вересня тут розмістили дві ʺрекламиʺ. У постах йшлося про  участь потенційного  кандидата Ігоря Палиці у телепрограмі ʺПраво на владуʺ та з’їзд цієї політичної сили. Ще одне рекламне повідомлення з’явилося 8 вересня. Рекламна публікація висвітлювала інформацію про відкритий форум прихильників ʺЗа майбутнєʺ у Тернополі.

9 вересня  зі сторінки ʺВолинь За майбутнєʺ у мережі Facebook почали рекламувати два унікальні повідомлення. Одне стосувались інтерв’ю потенційного кандидата від цієї політичної сили Андрія Разумовського, інше – популяризації партії.

У період із 10 вересня п’ять унікальних повідомлень та пост, котрий транслювали 7 разів, стосувалися закликів долучитися до сторінки або ж просто ʺпросувалиʺ її на просторах соцмережі. Окрім того, ще один пост рекламував інтерв’ю потенційного кандидата від партії Андрія Разумовського, а решта – висвітлювали візити лідера партії Ігоря Палиці у різні установи та заклади, а також цитували нардепів із заходів партії, а також потенційного кандидата на посаду міського голови Ковеля Ігоря Чайки.

На сторінці партії ʺГромадянський рух ʺСвідоміʺ за моніторинговий період вмикали на рекламу два пости. Один із них розповідав про місцеву команду партії, інший містив відео із інтерв’ю кандидатки на посаду міського голови Луцька від політсили Аллою Надточій.

10 вересня на сторінці "Народний Рух України Волинь" у мережі Facebook розмістили одне унікальне рекламне повідомлення, спрямоване на популяризацію партії.

Нагадаємо, як уже повідомляла ОПОРА, за тиждень до старту виборчої кампанії потенційні кандидати із Волині та партійні сторінки обласних осередків активізували рекламу у соцмережі.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про рекламу», політична реклама - інформація у будь-якому вигляді, поширена в будь-якій формі, яка має на меті популяризацію діяльності політичної партії (організації партії), привернення уваги до діяльності політичної партії (організації партії) та її позиції щодо питань загальнодержавного (місцевого) значення. До політичної реклами належать також використання символіки або логотипів політичних партій (організацій партій), повідомлення про підтримку політичною партією (організацією партії) видовищних чи інших публічних заходів або привернення уваги до участі у таких заходах політичної партії (організації партії).

Також нагадаємо, що згідно з частиною 1 статті 52 Виборчого кодексу України передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ