Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила самотність нагальною глобальною загрозою для здоров'я людства.
Як пише The Guardian, ВООЗ створила міжнародну комісію, яка б мала зайнятися проблемою самотності.
Комісію очолили генеральний хірург США Вівек Мурті та дипломатка Африканського Союзу з питань молоді Чідо Мпемба, а до складу увійшли 11 правозахисників та урядовців, зокрема Аюко Като, міністр із питань самотності та ізоляції в Японії.
Це сталося після того, як пандемія Covid-19 пригальмувала економічну та соціальну активність, збільшивши рівень самотності, а також на тлі нового усвідомлення важливості проблеми. Комісія працюватиме протягом трьох років.
"Самотність не знає кордонів і стає глобальною проблемою громадського здоров'я, що впливає на всі аспекти здоров'я, добробуту та розвитку. Соціальна ізоляція не знає ні віку, ні кордонів", — сказала Чідо Мпемба.
За словами Мурті, ризики для здоров’я від самотності такі ж шкідливі, як викурювання до 15 сигарет на день, і навіть більші, ніж ризики, пов’язані з ожирінням і недостатньою фізичною активністю.
Попри те, що самотність здебільшого вважають проблемою розвинених країн, Мурті заявляє, що соціальну ізоляцію відчуває кожна четверта літня людина в усіх регіонах світу. У них самотність спричиняє підвищення ризику деменції на 50% та ішемічної хвороби або інсульту на 30%.
Але самотність впливає і на життя молодих людей. Згідно із дослідженням, від 5% до 15% підлітків є самотніми. За іншими даними, в Африці таких нараховується 12,7%, а в Європі – 5,3%.
Молоді люди, які відчувають самотність у школі, частіше кидають навчання в університеті. Це також може призвести до погіршення економічних результатів. Відчуття роз’єднаності та відсутності підтримки на роботі може призвести до зниження задоволеності роботою та зниження продуктивності.