Слухай онлайн
Політика

ВИБОРИ-2019. Ключові позиції ТОП-10 кандидатів

Презентація результатів аналізу програмних обіцянок десяти найпопулярніших кандидатів у президенти відбулася 25 березня у Києві.

Аналітики ГО  “Центр UA” розклали по поличках позиції десяти найпопулярніших кандидатів у тих сферах політики, на які має безпосередній та опосередкований вплив президент. Зокрема, у сфері національної безпеки та оборони, зовнішньополітичної діяльності, розподілу владних повноважень, прав людини та внутрішньої політики. 

До виборів залишилося менше тижня. Аби зробити раціональний вибір, важливо не просто вірити на слово рекламним гаслам з білбордів чи екранів телевізора, але й вивчати позиції з передвиборчих програм.

“Протягом 2017-2018 років, “Центр UA” провів більш 350 заходів в 60 містах в усіх регіонах України. Запит на конкуренцію програм замість змагання гасел аналітики нашої організації фіксували під час кожного заходу. У вирі агресивної політичної агітації, яка буквально ”навалюється” на виборця з усіх щілин, громадяни відкриті до раціонального змагання і заявляють про це”, — зазначив голова ГО “Центр UA” Олег Рибачук.

Більше того, потрібно мінімум три години, щоб прочитати програми принаймні 10 найпопулярніших кандидатів на пост президента. Але навіть вдумливе читання не гарантує, що це допоможе здійснити раціональний вибір. Саме тому, як наголосив Олег Рибачук, “Центр UA” зробила домашню роботу за українських виборців та провела масштабний аналіз програмних обіцянок кандидатів із їхніх офіційних документів. 

“В аналітиках відображені позиції кандидатів у тих сферах політики, вплив на які безпосередньо належить до повноважень президента. Подані позиції у тих сферах політики, які не належать до безпосередньої компетенції президента, однак він може на них впливати як суб’єкт законодавчої ініціативи. Виокремлення таких політик базувалось на даних соціологічних опитувань. Позиції кандидатів ми взяли з передвиборчих програм кандидатів, опублікованих на сайті Центральної виборчої комісії, а також з уточнень, наданих штабами кандидатів”, — додала аналітикиня ГО “Центр UA” Марія Левонова.

Слід зазначити, що згідно із Конституцією (ст.106) президент – головнокомандувач Збройних сил України, а тому має гарантувати незалежність, територіальну цілісність та національну безпеку країни. 

“У питаннях деокупації Донбасу та повернення Криму значна кількість кандидатів обрала досить обережну позицію. Дехто обмежився загальними фразами, на кшталт, “будемо боротися за повернення окупованих територій”, однак більшість обрали дипломатичний шлях, який передбачає залучення до вирішення питань країн підписантів Будапештського меморандуму”, — зазначив керівник проектів ГО “Центр UA” Андрій Андрушків.

Крім цього, президент – обличчя держави на міжнародній арені, керує її зовнішньополітичною діяльністю, веде важливі переговори та підписує від імені країни міжнародні договори.

“Схожа ситуація і щодо зовнішньополітичних питань. До прикладу, п’ять кандидатів підтримали європейський курс України, ще у п’ ятьох позиція по цьому напрямку відсутня. Так само, як членство у НАТО підтримало шестеро кандидатів, а двоє заявили, що забезпечать позаблоковий статус України, що взагалі суперечить Конституції”, — продовжила Марія Левонова.

Але більшість кандидатів у своїх програмах оминають увагою основні сфери компетенції, зосереджуючи свої зусилля здебільшого на внутрішній політиці, зокрема соціально-економічному секторі. І все це тому, аби сподобатись своїй аудиторії та отримати кілька додаткових відсотків на президентських виборах.

“Українці вже давно мають перейти від сліпого вибору облич та рекламних гасел до  раціонального та усвідомленого вибору тих політиків, які гарантуватимуть громадянам виконання своїх програмних обіцянок. Сподіваємось наша аналітика допоможе  українським виборцям не потонути в морі пустопорожніх заяв, обіцянок, які не стосуються повноважень та просто красивих слів. У такому випадку ми зможемо створити умови, за яких можна вимагати від влади підзвітності”, — наголосив Андрій Андрушків. 

Команда Центру UA планує привернути увагу якомога більше українських виборців до програм кандидатів. Так ми зможемо сформувати більш критичне ставлення до свого вибору, а самі політики не розкидатимуться обіцянками на вітер.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");