Слухай онлайн
Cуспільство

Як оформити страховку на авто в Україні й отримати виплати

У сучасну епоху, що відрізняється нестабільністю та невизначеністю, багато людей задають питання про те, як убезпечити своє майно, як зберегти свої фінансові активи і як спокійно користуватися своїм автотранспортом.

Відповіді ці питання надає система страхування. Розгляньмо, як вибрати вигідний страховий поліс для свого автомобіля.

Які види автострахування доступні українцям

У наш час власники автомобілів в Україні мають доступ до двох основних видів страхування авто: ОСЦПВ та КАСКО. Страхування цивільної відповідальності водія є обов’язковим для всіх автовласників. Цей поліс захищає не лише фінанси власника страховки, а й насамперед інших учасників дорожнього руху, які постраждали від помилок водія, чиї дії спричинили дорожньо-транспортну пригоду. Наявність поліса ОСЦПВ забезпечує впевненість у тому, що страхова компанія виплатить потерпілим суми до 160 тисяч гривень на відновлення пошкоджених автомобілів та до 320 тисяч гривень на лікування. Однак винуватцю аварії доведеться самостійно оплачувати ремонт свого автомобіля.

Щоб забезпечити повний захист себе від більшої кількості ризиків, водіям надається можливість оформити поліс добровільного страхування — КАСКО. Власнику такої страховки не треба турбуватися про наслідки ДТП, навіть якщо він винний. Страхова компанія покриє витрати на ремонт його авто. Крім того, компенсація може бути виплачена, якщо машина пошкоджена через стихійні лиха, неправомірні дії третіх осіб та інші критичні ситуації, зазначені в договорі. Поєднання цих видів страхування забезпечує максимальний захист майна власника автомобіля.

Як визначити оптимальну страхову програму для захисту свого автомобіля

Умови обов'язкового страхування відповідальності водіїв майже не відрізняються у різних страхових компаній, оскільки вони врегульовані законодавчо. Однак коли йдеться про КАСКО страхування, програми можуть бути різними. Багато страхових компаній надають клієнтам можливість вибрати пакет послуг, включити різні страхові ризики. Отже, вартість поліса КАСКО може змінюватись в залежності від вибраного пакета.

Наприклад, відома страхова компанія «УНІКА» пропонує спеціальну програму «МініКАСКО», за якою фіксується сума страхової виплати у розмірі від 50 до 200 тисяч гривень. Також є варіант програми «Валютне КАСКО», основна перевага якої — фіксація страхової суми у валюті за курсом, що діяв на момент оформлення договору.

При виборі страхової програми для свого автомобіля, важливо звернути увагу не лише на умови договору, але й на відповідальність страхової компанії. Це особливо актуально у сьогоднішній нестабільний час. Прикладом надійної організації є страхова компанія УНІКА, яка вже майже 30 років успішно працює в Україні. Нагородою за визначне обслуговування клієнтів служить золота медаль Customer's Friend Superior Excellence від Міжнародної асоціації сертифікації ICERTIAS у Цюриху, Швейцарія.

Компанія активно впроваджує передові технології, включаючи можливість онлайн оформлення полісів, віддалену подачу документів для врегулювання страхових випадків та багато іншого. Все це свідчить про те, що застрахована особа не залишиться без допомоги у разі фінансової скрути в критичний момент.

Правильні дії у разі дорожньо-транспортної пригоди (ДТП)

Щоб гарантовано отримати виплати за страховкою, треба знати, як діяти під час аварії.

  1. У разі наявності постраждалих осіб важливо спочатку надати першу допомогу і викликати швидку. Після цього потрібно негайно викликати поліцію.
  2. Поки очікується прибуття поліціянтів, важливо не переміщати автомобілі на місці події. Патрульні зберуть дані про страхові поліси та подробиці події для подальшого врегулювання.
  3. У разі незначного зіткнення можна скористатися так званим «європротоколом». Цей метод фіксації ДТП без постраждалих застосовується у разі, коли сталося зіткнення без серйозних наслідків і учасники аварії дійшли згоди. Європротокол має юридичну силу, порівняну з довідкою, складеною поліцією, та може використовуватись для врегулювання страхових випадків, за винятком «важких» ДТП.
  4. Європротокол може бути оформлений в електронному вигляді на офіційному сайті МТСБУ або через офіційний мобільний додаток «Мій Поліс».
  5. Незалежно від того, було ДТП оформлено поліцією чи за допомогою європротоколу, важливо звернутися до страхової компанії протягом трьох робочих днів з письмовою заявою про страхову виплату.

Недостатня поінформованість водіїв про страхування може стати джерелом багатьох непорозумінь у страхових питаннях. Тому рекомендації, наведені вище, допоможуть вам приймати правильні рішення у страхових ситуаціях та забезпечать максимальний захист.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ