Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Як позбутися молі: перевірені методи

Шкідники, яких приваблює середовище в житлових будинках, зазвичай з’являються непомітно і встигають наробити багато шкоди.

Саме тому потрібно знати по ефективні способи боротьби з ними. В цій статті розповімо про виведення одного з найпоширеніших видів комах, що з’являються в домі – молі.

Важливо, що дорослі особини літають переважно вночі, тому їх важко виявити. Проте, це не проблема, якщо ви знаєте про ознаки їхньої появи та знаєте, як підібрати засіб від молі з дієвою формулою. Про них та інші аспекти, що допоможуть позбутися набридливого шкідника, дізнаєтеся далі.

Ознаки, що свідчать про присутність молі

Ця комаха є доволі підступною, оскільки в перші дні появи може не видавати себе. Це обумовлено, в першу чергу, її способом життя. Дорослі особини з’являються на поверхні переважно в нічний час. За період, поки їх не видно, самки можуть відкласти багато личинок. Саме тому, позбутися молі в будинку зовсім не просто, оскільки одразу не вдається побачити всіх особин.

Проте, метелики та личинки залишають наслідки своєї життєдіяльності. Ось декілька з них:

  • псування продуктів (йдеться про крупи, борошно та інші види сипучої продукції);
  • поява павутинки та висушених листків на кімнатних рослинах;
  • псування насіння (на поверхні залишається багато оболонок без наповнення).

На речах з’являються пошкодження, дірки та скручені ділянки. Всередині них зазвичай знаходиться сміття, личинки та павутинка.

Які існують причини появи молі?

Оптимальними умовами для життя комах є тепло та вологість. Саме тому, часто їхні личинки з’являються в ділянках, де є цвіль, вогкість та забруднення. Шкідники іноді потрапляють всередину будинку разом з меблями. Наприклад, зі старими предметами інтер’єру, в наповненні яких вже є личинки. Через певний час вони перетворюються в лялечку, а потім в метелика.

Це також стосується зараженого одягу. В ньому личинки активно розмножаються, а потім поширюються на інші речі. Шкідник може з’являтися ще й шляхом розмноження в крупах. Це відбувається у разі порушення умов зберігання продукції. В цьому випадку в упаковці можуть з’явитися личинки, які згодом перетворюються в дорослі особини.

Чому важливо позбутися молі?

Якщо ви виявили цих «непроханих гостей» в своєму домі, тоді необхідно негайно почати боротьбу з ними. Адже, позбутись молі в квартирі – означає вберегти себе та своїх рідних від багатьох серйозних наслідків. Комаха не тільки псує речі, а ще й залишає небезпечні екскременти.

Вони містять отруйні речовини, що викликають різні порушення функціонування організму. Зокрема, діарею, алергію та сильну інтоксикацію. Дорослі особини дуже активно розмножуються, тому не варто гаяти час і шукати ефективний спосіб боротьби з «непроханими гостями».

Види молі, які заводяться в квартирі або будинку

В житлових приміщеннях зазвичай з’являється платтяна, меблева, шубна та харчова комаха. Кожен з цих видів має характерні особливості, що відрізняють їх. Найпростіше визначити харчового шкідника. Він з’являється у продуктах, звідси і відповідна назва. Зазвичай личинки поселяються в муці, борошні, різних крупах, цукрі та вівсянці.

Якщо хочете вберегти себе від зайвого клопоту, тоді ретельно перевіряйте їх перед покупкою. Адже, позбутися молі в крупах не так легко. Окрім неї, в будинку іноді з’являються меблеві та платтяні різновиди. Перший мешкає в предметах інтер’єру, а другий – в речах з натуральних волокон.

Як вивести моль назавжди?

Це одне з найпоширеніших питань, які виникають після виявлення хоча б одного метелика. Кожен хоче швидко позбутись молі на кухні або іншому приміщенні і більше не згадувати про «непроханого гостя». В цьому випадку важливим фактором є тип шкідника.

Як позбутись харчової молі?

На жаль, в супермакетах та магазинах іноді продають заражені упаковки з крупами. Якщо ви помітили це тільки через певний час, а в домі вже встигли з’явитися метелики, тоді необхідно використовувати комплексний підхід. Спочатку варто переглянути всі упаковки сипучих продуктів та викинути ті, які були заражені. Після очищення потрібно вивести харчову міль за допомогою відлякуючих засобів. Це може бути варіант, створений на основі екстракту лаванди.

Як позбутися платтяної молі?

Цей різновид шкідників переважно живе у шафах, оскільки харчується натуральними волокнами одягу. Зокрема, шуб, шерстяних виробів, а також шовкових речей. Важливо, що ця комаха має більший розмір, ніж меблева та інші види.

В цьому випадку позбутися личинок та комах допоможуть відлякуючі засоби, в склад яких входить екстракт лаванди або іншої рослини з вираженим різким запахом. Можна встановити і спеціальні пастки. Вони являють собою конструкцію з клейовою основою та феромонами.

Народні засоби від молі

Засоби, які продаються в спеціалізованих магазинах не завжди підходять з якихось причин. Тоді можна обрати народні методи. Наприклад, шкідника можна відлякати мішечками з сухими травами або ефірними оліями. Підходить чебрець, лавровий лист, гвоздика та розмарин. Якщо розглядаєте народні засоби від харчової молі, також можете використовувати аромат кедра.

Як боротися з міллю в домашніх умовах?

В першу чергу потрібно знайти в будинку підходящі засоби. Наприклад, позбутися комах допоможе оцет. На основі речовини можна зробити ефективний розчин. Для цього потрібно змішати оцет з водою у пропорції 1 до 1. Готовою сумішшю можна протирати всі шухляди та поверхні. Таким чином можна швидко вивести моль з кухні.

Додатковим методом може стати засіб на основі господарського мила. Ним також потрібно вимити всі місця, де була помічена комаха.

Профілактика появи молі

Шкідників приваблює тепло, вологість та відсутність нормального повітрообміну. Саме цих факторів потрібно уникати, якщо не хочете допустити появу метеликів в своєму будинку. Важливим є регулярне генеральне прибирання, провітрювання, а також зберігання спеціальних засобів на основі лаванди в шафах.

"Джерело: nasekomym.net"

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ