Слухай онлайн
Cуспільство

Як стають геями: канадські вчені провели дослідження

Фахівці Університету Торонто дослідили, які фактори впливають на формуванні в хлопчиках гомосексуальності.

Про це пише PNAS, передає Прямий.

Дослідивши особливості понад 800 геїв, науковці виділили кілька факторів, пов'язаних з гомосексуальністю.

"Ефект старшого брата" відомий давно - чим більше в сім'ї народжується хлопчиків поспіль, тим вище ймовірність того, що молодший з них буде геєм. Вчені пов'язують це з імунною відповіддю матері під час вагітності - зростання концентрації певних антитіл впливає на плід, що розвивається.

За оцінками дослідників, наявність одного або декількох старших братів підвищує ймовірність хлопчика вирости геєм майже на 15%.

Також вони встановили, що серед геїв на 34% більше ліворуких, ніж серед гетеросексуальних чоловіків.

Крім того, ймовірність гомосексуальності у хлопчиків підвищувалася, якщо у кого-то з батьків були родичі-геї.

Однак, за спостереженнями дослідників, ці фактори далеко не завжди складаються разом. Так, наприклад, геї, у яких було кілька старших братів, були в основному правшами. Та й в цілому, 63% вивчених геїв не мали жодного з виявлених ознак. Також вони більш відповідали образу "типового" чоловіка і частіше вибирали стереотипні чоловічі професії - автомеханік або пожежний. При цьому ті геї, у яких були старші брати, частіше віддавали перевагу ту роботу, яку прийнято вважати "жіночою".

В цілому, дослідники вважають, що вроджені особливості визначають більше третини випадків гомосексуальності.

Нагадаємо, у Швейцарії відтепер за гомофобію і трансфобію будуть нести кримінальну відповідальність. Правопорушників саджатимуть у в’язницю до трьох років.

Раніше "Прямий" повідомляв, що у Швеції ухвалили закон, за яким необхідно отримати однозначну згоду партнера на секс, інакше це буде розглядатися як зґвалтування.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");