До 24-го лютого українська ІТ-індустрія регулярно показувала хороші результати та приносила один із найбільших доходів у держбюджет. Після повномасштабного вторгнення ця індустрія також зазнала нових змін, як і інші сфери.
Про це розповів виконавчий директор асоціації “Львівський Кластер Інформаційних Технологій та Бізнес-Послуг” Степан Веселовський під час брифінгу у медіацентрі “Україна” 29 липня.
Згідно з результатами аналітичного дослідження IT Research Resilience, до 24-го лютого основними ІТ-хабами були міста: Київ, Львів, Харків, Дніпро та Одеса.
Станом на кінець 2021 року в ІТ-індустрії працювали 285 тисяч людей.
За результатами опитування, проведеного серед айтівців у травні-червні цього року, працювали приблизно 228 тисяч. Ще близько семи тисяч осіб стали на службу у лави ЗСУ чи тероборони.
У порівнянні з торішніми опитуваннями, середній вік українського айтівці виріс з 29 до 31 року.
У вітчизняній ІТ-індустрії працює 71% чоловіків та 29% жінок. Після 24-го лютого частка жінок-айтіфахівчинь знизилась. До війни цей показник становив понад 30%.
73% опитаних працівників ІТ-індустрії зазначили, що дохід залишився на такому ж рівні як до 24-го лютого або навіть зріс. Степан Веселовський зазначив, що це не пов’язано з девальвацією гривні, бо щорічні заміри здійснюються в американській валюті.
Також 89% учасників опитування сказали, що віддають частину доходу на благодійність – на ЗСУ та підтримку ВПО зокрема. З майже 90% опитаних 14% осіб жертвують до 25% свого доходу на благодійність.
У червні фахівці Львівського ІТ-кластеру помітили, що велика кількість працівників повертається у свої міста – Київ зокрема. За період війни значно зросли західноукраїнські хаби. З’явився Закарпатський хаб, де налічується трохи більше як півтори тисячі осіб. Також для релокації айтівці обирали Івано-Франківськ, Львів, Чернівці й міста Волині(1500 фахівців).
У перші місяці війни релокація обійшлася айтівцям майже у 15 млн. доларів. Ще приблизно 13,6 млн. доларів люди витрачають на проживання у семи містах на заході. Експерти Львівського ІТ-кластеру прогнозують, що до кінця року ця сума досягне 130 млн. доларів, тим самим створить додаткову економіку для міст західного регіону.
![](/im/printer.png)