Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Як впоратися з тривогою: ефективні техніки самодопомоги на платформі «Ти як?»

Повернути себе в норму від тривоги допоможуть техніки самодопомоги. Це прості вправи, які можна зробити будь-де і будь-коли.

Їх розробили терапевти в межах проєкту «Ти як?» з ініціативи першої леді Олени Зеленської, повідомляють в Мінцифри.

«Книжка з малюнком»

Ця техніка допоможе відокремити гнітючі переживання від своїх думок. Для цього потрібно заплющити очі та уявити розгорнуту книгу із чистими аркушами. Потім уявно намалювати там тривогу. Після цього треба згорнути книгу та покласти її біля себе.

«Ревізія проблем»

Техніка для боротьби з відчуттям безсилля, коли здається, що проблеми навалюються з усіх боків. Потрібно послідовно записати всі свої проблеми та завдання. Придумати принцип сортування. Наприклад, невідкладні, можуть зачекати і так далі. Після цього — розкидати проблеми по уявних «кошиках» та зосередитися на першочергових завданнях. 

«Повільне дихання»

Щоб заспокоїтися при раптових нападах тривоги, потрібно вдихнути носом, рахуючи до трьох. Опустити плечі та впустити повітря до низу легень. Потім повільно видихнути ротом, рахуючи до шести. Вправу потрібно повторити 3-4 рази.

 
Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олени Зеленської забезпечує Координаційний центр з психічного здоров'я при Кабінеті Міністрів України за експертного партнерства та підтримки ВООЗ. Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада Кабінету Міністрів України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ