Слухай онлайн
Cуспільство

За квартал попит на IT-фахівців в Україні зріс на 50%

Попит на українському ринку ІТ-талантів збільшився на половину в порівнянні з попереднім кварталом.

Останні 5 років кількість відкритих позицій для технічних фахівців зростає в середньому майже на 30% в рік, в той час, як кількість самих інженерів — на 18%. Через дефіцит кваліфікованих кадрів галузь тільки в жовтні недоотримала мінімум 12 млн доларів США експортних надходжень в економіку України. Про це йдеться в дослідженні компанії GlobalLogic.

ІТ-компанії переважно шукають Middle і Senior-фахівців, тобто з досвідом у сфері від 2 і від 5 років відповідно. Так, за даними GlobalLogic, потреба в інженерів-початківцях (до одного року досвіду) становить всього 17%, коли в більш досвідчених (Middle і Senior) — 37% і 33% відповідно. Основні напрямки — Python, QA Automation & Manual, JavaScript, Java, NET, C / C ++ і DevOps. При цьому 50% позицій відкрито в Києві, 27% — у Львові й 21% — у Харкові. У період з квітня по жовтень компанія вже закрила 1068 позицій, понад 25% з них в напрямку QA Automation & Manual і понад 11% в JavaScript.

На дефіцит досвідчених фахівців впливає необхідність системного навчання і непростий процес пошуку інженерних талантів. Щоб закрити одну позицію, компанії GlobalLogic, в середньому, потрібно розглянути мінімум 9 кандидатів. Але, навіть потрапивши на проєкт, інженеру, щоб рости у сфері, потрібно системно розвивати hard (70% часу) і soft (30% часу) skills. Для цього більше ніж 320 тренерів і менторів компанії інвестують близько 6000 годин щорічно у внутрішні навчальні програми та курси. Такі ініціативи підвищують рівень залученості, мотивації й, відповідно, лояльність фахівців.

"ІТ-ринок України швидко відновлюється, йому не вистачає кваліфікованих кадрів. Тільки GlobalLogic в Україні за 2 місяці зросла на рекордну кількість в 460 фахівців, а 57% всіх відкритих позицій в групі компаній в 14 країнах, припадає на нашу. Зараз відкрито понад 750 позицій і ми плануємо рости мінімум на 300 інженерів на місяць. При цьому важно інвестувати не тільки в пошук IT талантів, але і в розвиток новачків і досвідчених фахівців. Наша ініціатива Ukraine Global Talent включає як рекрутингові, так і освітні зусилля для розвитку інженерних талантів країни, — прокоментував Андрій Яворський, віцепрезидент GlobalLogic зі стратегії і технологій. 

Про компанію:

GlobalLogic - лідер у сфері послуг по розробці цифрових продуктів. Ми допомагаємо нашим клієнтам проєктувати та створювати інноваційні продукти, платформи й цифрові рішення для сучасного світу. Об'єднуючи стратегічний дизайн, комплексний інжиніринг та експертизу в різних галузях, ми допомагаємо нашим клієнтам вийти на нові рівні можливого і прискорити їх перехід до цифрового бізнесу майбутнього. У 2020 році GlobalLogic посіла перше місце в провідних рейтингах "Кращий роботодавець" в категорії IT. Серед них Randstad Employer Brand Research від Ancor, "Кращих роботодавець" від Ernst & Young, а також "Репутаційні активісти" від PR-Service.

Центральний офіс GlobalLogic знаходиться в Кремнієвій долині в США, а інжинірингові та дизайн-центри розташовані по всьому світу. Ми ділимося нашої глибокою експертизою з клієнтами у сферах комунікацій, автопрому, охорони здоров'я, технологій, медіа та розваг, промисловості й напівпровідників. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ