Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Законопроект про місцеві вибори в такому вигляді приймати не можна, - Юринець

«У такому вигляді, в якому зараз є законопроект №2831-3 «Про місцеві вибори» приймати не можна. Там є дуже багато недоліків. Взяти хоча б виборчий бар’єр … Він повністю нівелює можливість молодих людей потрапляти у владу.», - заявила в ефірі ТРК «Львів» народний депутат України , член групи УДАР Оксана Юринець. Повідомила прес-служба Львівської обласної організації партії «УДАР Віталія Кличка».

За словами обраниці, коли колеги ухвалювали законопроект № 2831-3 у першому читанні, вона була у відрядженні,  тому депутат зареєструвала низку поправок до документу і звернулась із відповідним зверненням до голови комітету з питань правової політики та правосуддя Руслана Князевича.

У поправках ідеться про те, що:

виборчий бар’єр необхідно  знизити до 3% для партій і 5 % за блоків (замість 5 і 7 відповідно), щоб створити умови для всіх, не лише великих партій;

переможець у територіальному виборчому окрузі повинен отримати мандат в обов’язковому порядку, навіть якщо його політсила чи блок не подолали бар’єр.

В іншому випадку, наголошує Оксана Юринець, не буде представництва, передбаченого Конституцією України в частині районних і обласних рад!

норма про двох кандидатів у виборчому бюлетені, за яких голосують однією 
«галочкою» має бути виключена, як така що створює передумови для маніпуляцій і корупції.

Крім того, депутат запропонувала комітету з питань правової політики та правосуддя доручити секретаріату розробити до другого читання також поправки, які б дозволили зафіксувати в законопроекті №2831-3 право кандидатам

самовисуватися до районних міських та обласних рад (а також до міських, сільських та селищних об’єднаних територіальних громад) за принципом виборчого  списку незалежних кандидатів, запропонованого у законопроекті 2831-1 за авторством  Миколи Федорука. Те саме стосується і  процедур виборчого

процесу  в міських, сільських та селищних територіальних громадах  з віднесенням їх до категорії у яких вибори депутатів відбуватимуться за пропорційною виборчою системою в багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками місцевих організацій політичних партій, блоків місцевих організацій політичних партій.

«Про децентралізацію і адміністративно-територіальну реформу зараз говорять усі, а ухвалений у першому читанні законопроект «Про місцеві вибори» зовсім не відповідає цим пріоритетам. Ми повинні до другого читання виправити помилки. Зараз ми не можемо собі  дозволити робити щось не так навіть на малі періоди», - підсумувала Оксана Юринець.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ