Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Українська громада в Римі запалила свічку пам’яті за жертвами Голодомору

21 листопада українська громада в Римі запалила свічку пам’яті за жертв голодомору 1932-33 років. До вшанування пам’ятної дати прийшли також представники римської мерії та спільно з нашими земляками молились за вічний упокій жертв голодомору. Організатором зібрання стало Християнське товариство українців в Італії. Про це повідомив студент Григоріанського університету в Римі Тарас Семенюк.

Незважаючи на дощ, на площі “Републіка” (pizza della Republica)зібралась громада українці спільно з духовенством Греко-Католицької Церкви, щоб продовжити традицію вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-33 років. На початку зібрання, зачитали лист патріарха Греко-Католицької Церкви Любомира Гузара, в якому Глава наголошує на важливі завдання для людей сьогодення та майбутніх поколінь. «Ми повинні постановити твердо та докласти всіх зусиль, щоб подібні страшні події ніколи не повторились. Мусимо бути в цьому дуже рішучими і послідовними, щоб наше покоління та прийдешнє не допустило повторення такої трагедії», - наголосив у листі Патріарх Любомир.

На зібранні був присутній уповноважений мера міста Рим Федеріко Рокка, який від імені голови висловив співчуття українцям та засудив дії комуністичної влади 1932-1933 років на Україні. «Те, що трапилось на вашій землі в цих роках, не вміщається ні в які рамки здорового глузду. Італійський народ, як і більшість народів світу, одноголосно засуджують радянську владу, яка штучно створила голодомор в Україні», - наголосив Федеріко Рокка. На завершення свого виступу, уповноважений мера міста засвітив свічку пам’яті за жертв голодомору.

Діти недільної школи «Свята Софія», під керівництвом Мирослави Горбенко, віршами вшанували пам'ять померлих під час голодомору та поклали символічні колоски біля свічки пам’яті.

Голодомор, як історичну подію, досліджували різні історики, зокрема один з них – це Рафаель Лемкін, який є автором концепції геноциду, яка лягла в основу всіх сучасних міжнародних і національних правничих актів. Автор переконаний, що голодомор1932-33 років – це була цілеспрямована акція режиму на знищення української нації. Присутнім про постать Рафаеля Лемкіна розповіла професор римського університету La Sapienza - Пахльовська Оксана,

На завершення, Парламенту Італії було зачитано та адресовано відкритого листа, в якому українці звертаються з проханням, щоб Італійська республіка визнала голодомор як акт геноциду українського народу.

Голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький подякував присутнім за участь у молитві та зібранні і наголосив, що подібні зібрання потрібно організовувати не тільки в Римі, але й в інших містах Європи.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ