На сесії Львівської міської ради 1 грудня депутати ухвалили рішення присвоїти ім’я блаженного Климентія Шептицького Музею народної архітектури та побуту у Львові. Таке рішення депутати постановили, зважаючи на те, що фактично засновниками відомого Музею є брати Шептицькі. Минув майже місяць, а на офіційному сайті Музею так і не з’явилося ім’я Климентія Шептицького.
Першим на це звернув увагу настоятель Свято-Іванівської лаври Студійського Уставу УГКЦ, отець Юстин Бойко.
19 грудня на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук він попросив виконати ухвалу сесії.
«На жаль, про цю ухвалу нічого не чули адміністратори сайту Музею... Навіть жодної згадки про відповідну Ухвалу на сайті Музею!», - написав отець Юстин.
27 грудня на сайті Музею з’явилася новина про те, що проведено державну реєстрацію змін до назви Музею, згідно з ухвалою Львівської міськради від 01.12.2016р.
«Тепер Музей офіційно має назву Музей народної архітектури та побуту у м. Львові імені Климентія Шептицького», - йдеться у короткому повідомленні.
Однак незважаючи на це, жодних змін в назві на сайті так і не відбулося.
Як раніше повідомляло Гал-інфо, Депутати підтримали рішення присвоїти Музею народної архітектури та побуту у Львові ім’я Климентія Шептицького.
Нагадаємо, що у 1927 році у Львові Митрополит Андрей Шептицький разом із своїм братом блаженним Климентієм Шептицьким заснував Свято-Іванівську Лавру Студійського Уставу УГКЦ.
Зокрема, брати Шептицькі перенесли головний храм Лаври – церкву Св. Миколая Чудотворця з с. Кривки, яка була збудована у 1763 році невідомим майстром. Цей храм зараз є головним об’єктом Музею. Перенесення церкви дало початок творенню Музею народної архітектури та побуту у Львові.