Слухай онлайн
Cуспільство  |  АТО

Реформування Академії сухопутних військ: чого чекати?

22 червня за дорученням першого заступника Міністра оборони України Івана Руснака до Львова приїздив заступник командувача Сухопутних військ ЗСУ з морально-психологічного забезпечення Олександр Голоднюк, він зробив заяву щодо реформування Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
1/3

Зокрема, Олександр Голоднюк повідомив таке.

«Національна академія сухопутних військ на сьогодні є провідним вищим навчальним закладом Міністерства оборони України. Тут здійснюють підготовку офіцерських кадрів для механізованих, танкових, артилерійських підрозділів, фахівців морально-психологічного забезпечення та інженерних військ.

Окрім того, тут готують молодших командирів у військовому коледжі сержантського складу. І на сьогодні львівська Академія – це сучасний комплекс, до складу якого входить Навчальний центр та Міжнародний центр миротворчості та безпеки. Основні завдання Академія виконує якісно і у повному обсязі.

Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
1/3

Я запевняю вас, що цей унікальний навчальний заклад не буде розформований. Більше того, Міністерство оборони України планує розвивати і посилювати значення львівської Військової академії. Тому Міністр оборони України прийняв рішення щодо виділення додаткових коштів для Національної академії сухопутних військ для удосконалення матеріально-навчальної бази та забезпечення сучасними тренажерами.

В рамках подальшого розвитку Академії було прийняте рішення створити Інститут морально-психологічного забезпечення. Підготовка фахівців на базі цього новоствореного інститут розпочнеться вже першого вересня наступного року. Більш того, міністерство надало доручення керівництву Академії напрацювати пропозиції щодо підвищення статусу інших факультетів академії до рівня інститутів.

Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
1/3

Що стосується рішення колегії Міністерства оборони України про створення на базі Харківського політехнічного інституту танкових військ. То це рішення жодним чином не впливає  на функціонування Академії сухопутних військ у Львові. Наразі у Львові готують командирів танкових підрозділів, які здатні ефективно діяти під час бою, що вони і довели, перебуваючи у зоні АТО.

Сьогодні існує значна недокоплектованість офіцерських кадрів в Збройних силах України, зокрема танкістів. Тому у Харкові планується розпочати підготовку курсантів за інженерно-технічними спеціальностями. Тобто, тих офіцерів, які будуть забезпечувати ремонт та експлуатацію бронетанкової техніки. Адже саме у Харкові є потужна база для підготовки цих фахівців.

Отже,Харків і Львів працюватимуть над тим, щоб якнайскоріше заповнити потребу у фахівцях танкових військ. Ще раз наголошую та тому, що жодних питань щодо скорочення Національної академії сухопутних військ не стоїть».

Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
1/5

Нагадаємо, що раніше повідомлялось про ініціативу Міністра оборони України Степана Полторака щодо створення військового інституту для підготовки майбутніх офіцерів танкових підрозділів - на базі факультету військової підготовки Харківського політехнічного інституту. Пізніше з'явилась інформація про перевід навчання офіцерів-саперів до м. Кам’янця-Подільського, а також про переведення факультету ракетних військ і артилерії до Сум. Це начебто мало відбутись за рахунок скорочення Академії сухопутних військ, що викликало обурення громадськості. Активісти почали звинувачувати Міністра оборони у цілеспрямованому знищенні одного з найкращих військових вишів.

Додамо, що Академія сухопутних військ у Львові має найбільший полігон у Східній Європі та чудову навчально-матеріальну базу.

Нагадаємо також, що 283 випускники академії нагороджені різними державними відзнаками, з них 8 удостоєні найвищого державного звання – Герой України, з яких троє – посмертно. 52 випускники Національної академії віддали своє життя за Незалежність України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ