Міський голова Львова Андрій Садовий завжди знайде чим почастувати львів’ян та гостей міста. Солодкі тістечка від Садового на кожному кроці. Прикрашені смачними вершками вони, зазвичай, приховують у собі гірку начинку.
Так учора, 27 березня, у Львові відкрили ІІ Форуму місцевого самоврядування. На відкритті Форуму були присутні урядовці та дипломати, представники місцевого самоврядування з різних куточків України та світу, журналісти. Господар міста, Андрій Іванович, звісно постарався справити на всіх незабутнє враження.
Варто визнати, що Садовому це вдається дуже добре. Інколи він і сам перетворюється на солодке тістечко. При чому настільки солодке, що у соціальних мережах мешканці південно-східних областей активно обговорюють навіть не можливість, а потребу у Садовому-президенті. При чому солодким йому вдається бути одночасно для усіх. Пригадується, як на одній із Раді регіонів, напередодні ЄВРО-2012, навіть екс-президент, а нині втікач, Віктор Янукович ніжно називав мера Львова «Андрійком».
Перед дипломатами, на Форумі, Андрій Садовий розповідав про потребу в підпорядкуванні міліції органам місцевого самоврядування. Як аргумент він навів жахливі події так званої «Ночі гніву», коли вночі проти 19 лютого Львів пережив небачений до того спалах насильства. Тоді підбурені диверсійною групою активісти, які важко пережили перші смерті своїх однодумців на Майдані, пішли трощити міліцію, прокуратуру та СБУ. Можна довго сперечатись про те, чи знали силовики про цю прелюдію до майбутньої всеукраїнської «антитерористичної операції», яка, на щастя, не відбулася, але той факт, що міський голова не зробив навіть малої спроби напоумити мешканців міста, яким він керує, сумніву не викликає.
Погроми в прокуратурі.Чит. також: «У Львові протестувальники захопили обласну прокуратуру»
Тепер же Андрій Іванович умиротворено розповідає про ті події, не забуваючи нагадати, що після усього що відбулося Львів вистояв лише завдяки йому.
«Після цього зникла вся міліція, прокуратура і СБУ. Я отримав мільйонне місто без міліції! Ми одразу почали організовуватись та патрулювати місто силами мешканців. За час коли Львів патрулювала громадськість рівень злочинності знизився утричі. Якщо б міліція була під компетенцією місцевого самоврядування, то не було таких катаклізмів», - сказав Садовий.
Чит. також: «У Львові горить управління обласної міліції»
Натомість, як стало відомо Гал-інфо, керівник міського управління міліції Сергій Зюбаненко тої ж ночі 19 лютого шість разів намагався додзвонитися до мера Львова. Тоді саме обурені та підбурені провокаторами люди прийшли трощити історичну будівлю, де розміщене ГУ МВС у Львівській області. Садовий на його телефонні дзвінки не відповів…
І не лише начальник міліції робив спроби достукатись до мера Львова. Журналіст «Радіо Свобода» Галина Терещук особисто зателефонувала до Садового з проханням, щоб він прийшов та заспокоїв натовп. Його помічник повідомив журналістці, що у Садового «нарада».
«Коли я прийшла до головного управління міліції, то зрозуміла, що буде біда і тільки Садовий своїм авторитетом може врятувати ситуацію. Тоді до приміщення Головного управління ще ніхто не намагався зайти, але вже почали розбирати бруківку. Коли замість мера підняв трубку директор департаменту «Адміністрація міського голови» Андрій Москаленко, я повідомила його, що у Львові вчиняють дуже серйозну провокацію з метою повної дестабілізації ситуації в місті, і єдиний хто може запобігти біді – це мер своїм авторитетом. Натомість мені відповіли, що у Андрія Івановича нарада», - розповіла Галина Терещук.
Тобто, у час тотальних погромів в історичній частині Львова в Андрія Івановича були важливіші справи ніж порятунок міста.
Однак, вже наступного дня Садовий майстерно загортав увесь цей хаос в красиву обгортку на свою користь, мовляв, ми організували, ми запустили, ми стежимо, ми – молодці.
Чит. також: «У Львові захопили СБУ»
Галина Терещук переконана, від усіх цих жахливих подій у Львові, внаслідок яких постраждало майже 30 осіб, найбільше виграв саме міський голова.
«Не зупинив він це все тому, що побоявся. Садовий усвідомлював, що у Львові відбувається серйозна спецоперація, про яку знали і прокуратура, і СБУ, і міліція. В СБУ всі важливі документи почали знищувати ще за тиждень до цих подій. Мер про це просто не міг не знати. Так само вони не могли не знати, що у місті діють диверсійні групи і не лише з Харкова, але й очевидно із Закарпаття, адже на стінах СБУ залишили написи угорською. Однак після всіх тих кривавих подій на Майдані на фоні нефаховості керівництва області Садовий виглядає прекрасно», - сказала Галина Терещук.
Тому головне не те, що ти зробив чи не зробив, а головне, як ти це подав у ЗМІ.
На запитання журналістів, чому він навіть не спробував зупинити те, що відбувалося в місті? Садовий дав дуже коротку і зрозумілу відповідь: «А ви колись пробували зупинити ураган?».
Щиро дивує те, що, маючи шалену підтримку мешканців, Андрій Садовий навіть не спробував якщо не зупинити, то принаймні мінімізувати збитки від того, що він назвав «ураганом». Натомість у «Ніч гніву», про яку Садовий говорить з виправдовувальними нотками в голосі, він банально віддав Львів на поталу мародерам, які трощили історичні вітражі, ламали двері, виносили комп’ютери.
Результатом усього цього стала прекрасна картинка для російських ЗМІ із вступною частиною: «Народовластие в украинском Пьемонте стремительно приближается к своему апогею. Во Львове начались массовые погромы и грабежи, захват оружия и мародерство».
Це не можливо заїсти смачними вершками, адже гірка начинка залишила жахливий присмак великого обману.
Однак, заради справедливості варто визнати, що Андрій Іванович, як мер, наразі немає аналогів в Україні. Окрім того, за весь період перебування його на посаді у Львові так і не сформувалося конкурентне середовище серед його опонентів, які могли б скласти Андрію Садовому гідну конкуренцію на усіх подальших виборах.
Анна Новик. Фото: Сергія Бобри і Павла Паламарчука.