Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Аграрії Львівщини збільшили площі під озимі культури майже на 3%

У Львівській області прогнозована посівна площа сільськогосподарських культур під урожай 2024 року складає 746 тисяч гектарів. Орієнтовно 30-35% з цих гектарів займають саме озимі культури. Про це інформує Львівська ОВА.

Агрометеорологічні умови для озимих культур, які склалися цьогорічної календарної зими неоднозначні. Обстеження фітосанітарного стану посівів показало, що плюсові температури в лютому призвели до активної вегетації (ред. - активний період життєдіяльності рослинних організмів) озимих культур. Загалом рослини перебувають у фазах кущіння і мають добрий стан розвитку.

В аналогічний період минулого року також спостерігали відновлення вегетації, але при цьому посіви перебували у стані спокою. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку ОВА з посиланням на Львівський регіональний центр з гідрометеорології та управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області.  

«Контроль за станом посівів дозволяє аграріям своєчасно зреагувати і застосувати заходи проведення першого азотного підживлення у ранньовесняний період та не запізнитися із строками внесення засобів захисту рослин, щоб вчасно захистити посіви від шкодочинних організмів і отримати високі врожаї», ‒ зазначає Тетяна Гетьман, директорка департаменту. 

Як зазначають спеціалісти управління фітосанітарної безпеки, раннє відновлення вегетації сприяє нагромадженню надземної маси і вторинної кореневої системи та рослини, які були пошкоджені впродовж зими мають більше часу для регенерації і відновлення. Такі умови позитивно впливають на посіви пізніх строків сівби, які ще не розкущилися або недостатньо розкущені. 

За результатами аналізу зразків відрощування пшениці озимої кількість рослин з доброю життєздатністю становлять 96,6%, з пониженою життєздатністю ‒ 1,7 %, загибель рослин ‒ 1,7 %.  Живими життєздатними вважаються рослини, в яких внаслідок приросту меристеми з’явилися паростки довжиною понад 0,3 см, до ослаблених належать рослини з приростом менше ніж 0,3 см. Впродовж другої половини лютого приріст меристеми озимої пшениці  склав 0,2 - 2,5 см. 

В аналогічний період минулого року відсоток життєздатних рослин коливався в межах 84-90%, з пониженою життєздатністю – 5-11%, загиблих рослин – 3,5-6%.

Проте цього року на стан озимих можуть вплинути й інші фактори: висока вологість повітря, перезволоженість ґрунту, оптимальні температури, що сприяють перезимівлі інфекцій основних хвороб озимих культур, що може призвести до підвищення ураженості рослин хворобами, зокрема збудниками борошнистої роси, септоріозу, кореневої гнилі.

Наразі хворобами уражені від 0,2 до 4 % рослин.  Прогнозована в кінці лютого - початку березня тепла і без опадів погода сприятиме підсиханню ґрунту і дасть можливість обстежити посіви і, залежно від їх стану, провести своєчасний догляд за ними.

Нагадуємо,  за оперативною інформацією департаменту агропромислового розвитку в сезоні 2023/2024 років аграрії Львівщини збільшили площі під озимими культурами в загальному на 2,9 %. У такий спосіб виробники намагаються оптимізувати витрати, адже врожайність озимих на 20-30% вища, від врожайності ярих культур. Найбільше зростання площ зафіксовано по озимих ячменю (+8,2%) та житу (+3,1%), а озимої пшениці (+2,8%). Площі під озимим ріпаком зросли лише на 0,2%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ