Під час знайомства зі службою спецпризначенців ДОЗОР (10 окремий загін оперативного реагування Державної прикордонної служби України) журналісти Гал-інфо не могли обійти увагою його віданних службовців.
Знайомтесь "Ася" та "Ческо" – бельгійські вівчарки малінуа, штурмовики ДОЗОРу.
Як розповів Гал-інфо боєць ДОЗОРу, кінолог з позивним "Кабан", специфіка використання службових собак у цьому спецпідрозділі значно відрізняється від інших. Зазвичай службових собак використовують для пошуку прихованих та небезпечних предметів. Також їх задіюють для патрулювання ділянки та затримання злочинців. У спецпідрозділах ДОЗОР, службові собаки виконують значно ширшу та небезпечнішу функції, вони – штурмовики.
"Підготовка службових собак в нашому спецпідрозділі є набагато складніша за інші, адже від їх використання напряму залежить життя, як спецпризначенців, так і оточуючих. Таких собак тренують, як для захоплення озброєних злочинців, так і для відволікання уваги злочинців під час дій решти спецпризначенців. Штурмові собаки ДОЗОРу здатні не лише чітко виконувати вивчені команди, а й приймати самостійні рішення в бойових та критичних умовах, інколи ціною власного життя", – розповів кінолог ДОЗОРу.
Однією з особливостей навчання є те, що собак не вчать команд, які скасовують команду до дії. За словами кінолога, використання собаки–штурмовика можна порівняти з пострілом зі зброї. Якщо ти вже віддав команду до дії, то вона буде виконана без можливості передумати. Тому до питання відбору, навчання та використання висунуто підвищені вимоги, як до собаки, так і до кінолога. Також варто зазначити, що кінолог в спецпідрозділі ДОЗОР проходить той самий жорсткий відбір, що і решта військових, про що Гал-інфо писало в попередніх матеріалах.
Спецпідрозділ ДОЗОР – випробовування на межі своїх можливостей
– Чому в вашому спецпідрозділі надають перевагу не усім відомим німецьким вівчаркам, а саме бельгійським малінуа?
– Бельгійські вівчарки є набагато ефективнішими для використання в якості штурмових-собак. Вони набагато витриваліші, якщо ефективність німецької вівчарки падає після 4 годин, то бельгійська – не втрачає сили навіть після 8 годин активності. Також вони є значно швидшими. Як показала практика бельгійські вівчарки краще піддаються дресурі та мають кращу пам'ять. Це собака, яка сама здатна приймати рішення, якщо справа стосується захисту.
– Але чи не обмежує такий підхід для використання цих собак?
– Ні. Завдяки своїй здатності до навчання, можна за лічені дні підготувати собаку до будь-якого завдання. Наприклад, якщо буде потрібно, то лише за 5 днів вона буде підготовлена для виявлення будь-якого напрямку: наркотики, зброя, вибухівка тощо.
– Отже ці собаки є дуже небезпечними?
– Я б так не сказав. Для прикладу, я завжди забираю собаку після служби з собою додому. І це не викликає жодної небезпеки, як для оточуючих, так і для моєї сім'ї. Вона звикла, що я є суворий до неї, зате вдома це море ласки і забав, як до звичайних домашніх улюбленців. Але в громадських місцях потрібно виконувати загальноприйняті правила.
– А як вони ставляться до людей, з якими несуть службу?
– Собаки постійно перебувають в контакті з іншими спецпризначенцями підрозділу для того, щоб вони звикли один до одного. Це є одним з важливих елементів підготовки штурмової собаки.
Собаки беруть участь під час навчальних стрільб, для того щоб вони звикнули до звуку пострілів та вибухів.
Тож, якщо ви прикордонник, який за плечима має досвід служби, ба більше відчуває у своєму тілі надсилу, а в дусі міць, то спецпідрозділ “ДОЗОР” запрошує пройти випробовування на межі своїх можливостей.
По сусідству з ведмедями: Як прикордонники оберігають гірські кордони України
КПП "Смільниця-Кросьценко" як вдалий приклад співпраці з польськими прикордонниками
Державна прикордонна служба України: Долі різні - кордон один
Спецпідрозділ ДОЗОР – випробовування на межі своїх можливостей