Слухай онлайн
Cуспільство

Частина лісу в Брюховичах опинилася під загрозою вирубування, - Зубач

Міське управління екології отримало заяву ТзОВ «Оріон-Експорт» з проханням про обстеження зелених насадження на їхній ділянці, що на вулиці Лікарській, 4 у Брюховичах, адже забудовник тут буде зводити комплекс відпочинкових корпусів.
фото - facebook.com/LubomyrZubach

Про це у своєму фейсбуці написав заступник міського голови Львова з питань містобудування Любомир Зубач.

"Якщо простими словами, наші працівники мали б порахувати кількість і вартість дерев на ділянці", - написав чиновник.

За його словами, оскільки забудовник планує зводити відпочинковий комплекс, то дерева, вочевидь, зрубають.

Він наголосив, що перша черга будівництва передбачає зрубати 500 таких дерев і що у забудовника плани на понад 13 га.

"На скріні із кадастрової карти позначив ділянки, про які мова - там, де прапорець. Більша - виділена червоним і менша – всередині. Для мешканців Брюховичів уточню: ліворуч нижче – «списана» школа (теж обкреслив червоним). Для не мешканців Брюховичів скажу інакше: це фактично центр села, неподалік від озера, про яке ви точно чули або й були там", - зазначає Зубач.

За його словами, до 2000-х років ця земля була лісом. Тобто офіційно, за документами була лісовим фондом, але у грудні 2001 року Брюховицька селищна рада видала/зареєструвала ТзОВ «Оріон-Експорт» акт на право постійного користування ділянкою на 13,2 га (виділена червоним). А за пів року цьому ж ТзОВ видає/реєструє уже акт на право власності ще однієї ділянки площею 1,15 га – фактично всередині тих 13 га (ділянка, що всередині).

Тобто менша ділянка – це право власності, більша – право постійного користування.

Справа довго була у судах різної інстанції за позовом Львівського державного лісогосподарського підприємства на рішення Брюховицької сільради, але марно.

І врешті 30 жовтня 2020-го, під завісу втрати своїх повноважень, Брюховицька селищна рада робить фінальний акорд - видає ТзОВ «Оріон-Експорт» ще й містобудівні умови та обмеження забудови на Лікарській, 4.

Зубач зазначає, що наразі триває кримінальне провадження щодо Брюховицької селищної ради, зокрема і стосовно виділення ділянок на Лікарській – за статтями «Зловживання службовим становищем» і «Службове підроблення». У серпні було накладено арешт на обидві ділянки. А минулого тижня суд розглядав апеляцію і рішення залишилось незмінним – ділянки під арештом.

"Уже готуємо листи і звернення до Державної екоінспекції, Державної інспекції архітектури і містобудування з вимогою перевірити законність видачі містобудівних умов і обмежень. Ну і кримінальне провадження триває", - додав чиновник.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ