Депутати облради вимагають від президента Польщі належної оцінки актам вандалізму щодо української школи та памятника Шевченку
Слухай онлайн
Політика

Депутати облради вимагають від президента Польщі належної оцінки актам вандалізму щодо української школи та пам’ятника Шевченку

На 8-й сесії Львівської обласної ради 31 жовтня 2006 року депутати прийняли звернення до президента Республіки Польща Лєха Качинського, воєводи Вармінсько-Мазурського воєводства, посла Республіки Польща в Україні Яцека Ключковського з приводу підпалу української школи та сплюндрування пам’ятника Шевченку.
Текст звернення подаємо нижче:
„З глибокою стурбованістю ми сприйняли повідомлення про підпал української школи в Бартошицях (Вармінсько-Мазурське воєводство) та про сплюндрування пам’ятника українському пророкові поету Тарасу Шевченку в Білому Борі (Західнопоморське воєводство).
Наші народи однаково страждали від комуністичної ідеології і боролися за повалення цієї ідеології в 20-му сторіччі. Польща була першою країною, яка визнала незалежну Україну. Ми пам’ятаємо слова визначних поляків Яцека Куроня, Лєха Валенси: «Без незалежної України не може бути незалежної Польщі». Ми бачимо, як польські президенти на всіх найвищих рівнях в міжнародних інституціях виступають адвокатами України в стосунках із ЄС.  Стосунки і співпраця між нашими державами і народами постійно розвиваються і стають все тіснішими.
Тому ми з глибокою тривогою і болем сприйняли повідомлення про підпал української школи в Бартошицях та про сплюндрування пам’ятника Тарасові Шевченку. Те, що ці акти вандалізму відбулися майже одночасно, викликає обґрунтовану підозру про скоординованість дій.
На нещодавній зустрічі з депутатів Львівської обласної ради з радними Підкарпатського воєводства радний сеймику цього воєводства пан Слівінський висловив таку думку, що у всіх непорозуміннях між поляками і українцями вгадується підступний вплив третьої сторони, для якої тісне зближення наших народів загрожує власним намірам здобувати дивіденди від реалізації сумнозвісної інструкції  всіх імперій «Розділяй і володарюй». Депутати Львівської обласної ради цілком  згідні з такою думкою, і ми вважаємо, що в цьому випадку якраз і проявляється вплив якоїсь третьої сили, ворожої як до українців, так і до поляків.
Ми сподіваємося, що польські власті і суспільство дадуть належну оцінку актам вандалізму по відношенню до українців і їх святинь, розслідують ці прикрі випадки і знайдуть виконавців і організаторів цього підлого політичного замовлення. Надіємося, що влада  Польщі допоможе потерпілим українським громадам відновити пошкоджене майно”.
Повідомили в прес-службі Львівської облради.
Нагадаємо, у суботу, 28 жовтня 2006 р., у Білому Борі (Західне Примор'я, Польща) було попсовано пам’ятник українського поету Тарасу Шевченку. Невідомі зловмисники вималювали пам'ятник фарбою та понаписували на ньому різні принизливі написи.
Пам'ятник, який є даром українського народу українцям, які проживають у Польщі, був поставлений у 1991 р. біля комплексу українських шкіл у Біломому Борі. Автором проекту пам'ятника у формі козацького хреста є Анатолій Ігнащенко. Пам'ятник виконав у Києві різьбяр Василій Бородай, а посвятив його теперішній Архієпископ і Митрополит, Кир Йоан Мартиняк.
Kожного року біля білобірського пам'ятника Шевченку відбуваються центральні Шевченківські святкування за участю офіційних представників державної влади Польщі і України. На торжествах, крім шкільної молоді, присутні також українці, які проживають на західних і північних землях Польщі від 1947 р., тобто від злочинного виселення з рідних земель в часі т. зв. акції Вісла.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...