ЛКП "Львівсвітло" облаштувало 15 підйомників, на суму понад 3 млн грн. Про це повідомив директор міського департаменту житлово-комунального господарства та інфраструктури Олександр Одинець. Також у деяких будинках облаштовують спеціальні пандуси. Про це Гал-інфо повідомили у прес-службі ЛМР.
ʺУ 2019 році ми вже почали реалізовувати цю програму. На неї було передбачено близько 4 млн грн, із них 3,5 млн передано ЛКП ʺЛьвівсвітлоʺ, яке є технічним розпорядником коштів у програмі щодо облаштування підйомників. Так, підприємство вже облаштувало 15 підйомників практично у всіх районах міста. Також районні адміністрації встановили 7 пандусів.
На цей рік у програмі також закладений план облаштування 24-х пандусів, силами районних адміністрацій, 21-го підйомника, а також одного акумуляторного сходолазу, для комфорту та доступності маломобільних груп населення.
Підйомники є різні, залежно від технічних особливостей, але орієнтовна вартість — від 100 тис. грн.ʺ, — зазначив Олександр Одинець.
Як розповів начальник управління соціального захисту Ігор Кобрин, у Львові є близько 2 тис. осіб, які потребують облаштування елементів доступності біля помешкання.
ʺЦю програму ми прийняли більше року тому. Загалом, перед початком її дії, нам потрібно було визначити кількість людей, які потребують таких заходів. Саме тому ми передали моніторинговим групам списки осіб, які користуються кріслами колісними, і списки осіб, які мають інвалідність по зору.
Загалом таких людей є понад 2 тис.: 1200 осіб користуються колісними кріслами, а також понад 800 — мають інвалідність по зору. Близько 80% людей, що перебувають у нас на обліку, потребують облаштування різної доступності: кому пандус, кому підйомник, а кому необхідне і те, й інше.
Ми помаленьку рухаємось у правильному напрямку. Минулоріч виконали 23 об’єкти, тобто встановили 15 підйомників і 7 пандусів по місту загалом. Цього року заплановано вже 46 об’єктів, тобто майже удвічі більше. Таким чином ми постараємось виконати все до 2025 року.
Усі часто піднімають питання доступності у громадських місцях, проте ми забуваємо, що доступність повинна починатись із помешканняʺ, — розповів начальник управління Ігор Кобрин.
Зазначимо, 4 квітня сесія Львівської міської ради внесла зміни до ухвали міської ради від 08.11.2018 № 4155 ʺПро затвердження Програми забезпечення доступності житлових приміщень осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з порушенням зору 1 групиʺ. Раніше було визначено 24 житлові приміщення, у яких першочергово мають облаштувати елементи доступності для осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з інвалідністю з порушенням зору 1 групи. Однак виникла потреба внести до переліку ще 3 об’єкти.
Метою програми є сприяння мобільності та полегшення доступу особам з інвалідністю у кріслах колісних та особам з порушенням зору 1 групи до об’єктів житлового призначення шляхом створення цим особам умов доступності до їхнього помешкання, облаштування їхнього життєвого простору та інфраструктури біля будинків, де вони проживають. А це, відповідно, дасть змогу подолати соціальну ізоляцію людей з інвалідністю, сприятиме їх доступу до інклюзивної освіти, зайнятості та працевлаштування.
Відео: Андрій Андрух