Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Екологія vs Економіка? від завтра в магазинах заборонять безкоштовні пластикові пакети

В Україні з 10 грудня починає діяти перший етап закону «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Згідно з ним забороняється безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів у сферах надання послуг.

Зокрема, мова йде про магазини, супермаркети, аптеки, заклади харчування та ін. Однак заборона не діє на біорозкладні пакети, а також надтонкі пластикові пакети, які є первинною упаковкою для свіжої риби, м’яса і продуктів із них, сипучих продуктів та льоду. 

Тож з 10 грудня кожен одноразовий кульок коштуватиме: 

  • 2 гривні – пакет без ручок (без бічних складок);
  • 2,50 гривні – пакет без ручок (з бічними складками);
  • 3 гривні – пакет з ручками (з бічними складками).

Варто зазначити, більшість людей не знає, що насправді безкоштовних пакетів немає. Ми за них платимо постійно, просто їхня ціна закладається у вартість середнього чека. Однак тепер ця сума є значно більшою.

Контролювати дотримання закону проти пластику буде Держспоживслужба. Так, відповідно до планових та позапланових перевірок магазинів, кафе, ресторанів та ринків виявлятимуть правопорушників, які понесуть відповідальність за порушення вимог законодавства. 

В разі порушення власники отримуватимуть штрафи у розмірі від 1700 до 3400 гривень, а в разі повторного порушення – від 3400 до 8500 гривень. 

За словами в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця у програмі «Твій день» від 1+1, у Туреччині лише за перший рік заборони пластикових пакетів, їх використання зменшилось на 75%. Це дозволило заощадити 150 тисяч тонн пластику. А в Ірландії після введення податку лише за перший рік попит на пластикові пакети знизився на 90%.

«Для себе я порахував, що використання екоторбинки це дешевше, ніж щоразу купувати пластиковий пакет. Це економічно вигідніше. Не забуваймо також про те, що альтернатива такому пластику, це не тільки екоторбинка, але й біорозкладний пакет. Він розкладається від 1 до 4 місяців та абсолютно не шкодить довкіллю. Це також альтернатива, яка дозволить легко відмовитися від звички купувати шкідливі пластикові пакети», - зазначив Руслан Стрілець.

В.о. Міністра також наголосив, що наступним кроком для України має стати обмеження обігу та виробництва пластикової продукції одноразового використання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ