Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Екологи просять не спалювати сухостій

Станом на кінець червня на Львівщині зафікували 163 пожежі в екосистемах, загальна площа яких становить 48 га, зокрема 47,6 га сухої трави та 0,4 га торфу. При цьому затримали 75 осіб за підпал сухої рослинності. Про це повідомили у департаменті екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації.

За словами директора департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Руслана Гречаника, самовільне випалювання сухої рослинності, стерні, сухостоїв, побутових відходів, можуть завдати непоправної шкоди довкіллю. Значна кількість диму від випалювання сухої рослинності та її залишків впливає на стан здоров’я людей, а саме: сприяє збільшенню кількості запальних захворювань органів дихання й очей, захворювань серцево-судинної системи.

Через випалювання сухої трави також збіднюється видовий склад рослинного і тваринного світу. Випалювання призводять до помітного зниження родючості ґрунту. Від сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту (зайці, їжаки, плазуни, земноводні).

Відтак департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації закликає обережно поводитися із вогнем у лісах та нагадує: за спалювання сухої рослинності та сміття, а також через не обережне поводження з вогнем у лісі мешканців області можуть притягти до адміністративної та навіть кримінальності відповідальності.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ