Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Експерт КВУ розповів про переваги проекту закону про місцеві вибори № 2831-2

«У природі не існує найкращого виборчого закону чи найкращої виборчої системи, яка була б панацеєю від всіх проблем. Але є виборчі системи, які можуть бути адекватними щодо умов, які на даний момент склалися в державі. Проект 2931-2 якраз і пропонує найбільш адекватну систему за теперішніх умов», – зазначив у коментарі «Гал-інфо» голова ДОО «Комітет виборців України» Сергій Ткаченко.

«Гал-інфо» зазначало, що пропонована законопроектом 2831-2 виборча система передбачає різні підходи при обранні селищних, сільських та міських рад у містах до 90 тисяч виборців з одного боку, й при обранні обласних рад та міських рад у містах із населенням понад 90 тисяч виборців з іншого боку. Як вододіл (чому саме 90 тисяч?) було умовно обрано кількість виборців у найменшому обласному центрі України – Ужгороді (біля 95 тисяч виборців за населення 115 тис.).

Сергій Ткаченко пояснив, із чим пов'язаний такий поділ і чому він є найбільш оптимальним за сучасних умов.

«У малих населених пунктах пропонується багатомандатна мажоритарна система. Експерти, що розробляли закон, виходили з того, що суспільство у малих населених пунктах не є політично структурованим достатньою мірою. Вплив політичних партій на рівні сіл, селищ, малих міст є дуже незначним. Люди обирають і хочуть бачити конкретних людей», – зазначив він.

Із його точки зору, багатомандатна мажоритарна система знімає проблеми, які наявні у одномандатних мажоритарних округах. Йдеться, зокрема, про те, що за одномандатної системи округи зазвичай «нарізаються» під конкретного кандидата, а в багатомандатному окрузі розігрується декілька мандатів. Це знижує градус політичної боротьби.

«Натомість у великих містах та при обранні обласних рад пропонується пропорційна виборча система з відкритими списками. За цієї системи виборець може впливати на обрання не лише певної партії, а й певних конкретних кандидатів в межах списку, запропонованого партією. Кандидати, що одержують більшу кількість голосів, посідають вищі місця в списку й проходять до рад в першу чергу. Це – певний спосіб запобігання політичній корупції, зокрема, продажеві місць у списках представникам місцевих бізнес-еліт», – резюмував експерт.

Фото: www.vo-batkivshchyna.od.ua

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ