Особи, які здійснюють роздрібну торгівлю лікарськими засобами, повинні мати два основних документи, передає УНН із посиланням на галузеве видання apteka.ua
Йдеться, зокрема, про:
- документ про вищу освіту не нижче першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю «Фармація»;
- для фахівців з вищою освітою не нижче другого (магістерського) рівня — сертифікат провізора-спеціаліста, виданий закладом післядипломної освіти, або посвідчення про присвоєння (підтвердження) відповідної кваліфікаційної категорії.
Такі вимоги до осіб, які здійснюють роздрібну торгівлю лікарськими засобами, передбачені чинними Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), уточнили експерти.
Якщо Держлікслужба під час перевірки виявить порушення цих ліцензійних вимог - вона має право видати розпорядження про усунення порушень.
У разі невиконання розпорядження контролера - Держлікслужба має право анулювати ліцензію на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, поінформували експерти.
Нагадаємо, як з'ясували журналісти, українські аптеки беруть на роботу провізорів без фармосвіти, і вчать їх "напарювати" покупцям дорогі ліки.
З метою змінити ситуацію, депутати ВРУ зареєстрували так званий "аптечний законопроект". Документ, серед іншого, передбачає, що серед засновників аптечного бізнесу обов’язково повинні бути люди з вищою фармацевтичною освітою.
Також документ пропонує обмежити розміщення аптек в Україні на відстані не ближче, ніж 300 метрів одна від одної. Однак, така норма не буде розповсюджуватися на українські селища та села.