Для відновлення постачань російського газу потрібні гроші, яких, як говорять в "Газпромі", Україна не має. Повідомило Дзеркало тижня.
"Газпром" не має наміру закачувати газ в підземні газові сховища України, за час, що залишився до них потрібно закачати 3,2 млрд кубометрів, заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер.
"Справді, ми бачимо, що закачування газу в підземні газові сховища України зараз йде набагато більш низькими темпами, ніж в минулому році. Тоді до початку відбору "Нафтогаз" накопичив 16,7 млрд кубометрів газу в сховищах. Існуючими темпами навіть на цей обсяг не вийти. За час, що залишився, треба закачати 3,2 млрд кубометрів, або ще 25 відсотків від вже закачаного в цьому році", - зазначив Міллер.
"Нас це турбує, треба терміново нарощувати темпи. Необхідні обсяги газу в ПСГ - це обов'язкова умова надійного забезпечення українських споживачів та транзиту газу до Європи взимку. Але вся повнота відповідальності за ці питання лежить на "Нафтогазі". Ми з цього виходимо і свій закачувати газ в українські сховища не будемо", - підкреслив глава "Газпрому".
Міллер також зазначив, що ціна газу для України за контрактом в четвертому кварталі 2015 року може бути на 35 доларів нижче, ніж в третьому кварталі.
"Контрактна формула ціни має нафтову прив'язку. Ми спостерігаємо тенденцію зниження цін на нафту, і ціна газу за контрактом, без знижки, в четвертому кварталі може бути нижчою на 35 доларів, ніж в третьому кварталі", - сказав глава холдингу.
Міллер, крім того, підкреслив, що запуск газопроводу-відводу від "Північного потоку" Opal на повну потужність не ліквідує ризики українського транзиту.
"Запуск газопроводу Opal на повну потужність не ліквідує ризики українського транзиту. Це може трохи полегшити ситуацію, але абсолютно не вирішить проблему", - заявив Міллер.
Для відновлення постачань російського газу в Україну потрібні тільки гроші, але їх у України немає, - підкреслив Міллер. "(Потрібні) тільки гроші. Але ми бачимо що грошей у України платити за газ немає", - сказав глава холдингу.
Напередодні у Єврокомісії розповіли, скільки Україні не вистачає газу на зиму - 5,5 мільярдів кубів газу, тому потрібно збільшити обсяги закупівель, вважають в ЄК, де зазначили, що "як і раніше працюють, щоб сприяти новому протоколу про постачання газу з Росії в Україну з жовтня до кінця березня 2015 2016 року".
Міністр енергетики України Володимир Демчишин заявив, що планує 27-28 серпня провести двосторонні переговори з Єврокомісією щодо кредиту, який необхідний для закачування газу в українські підземні газові сховища.При цьому в них візьмуть неофіційну участь і США.
Раніше Алла Єрьоменко в своїй статті "Тепловий удар" на DT.UA припускала, що взимку 2015-2016 рр. Україні потрібно буде близько 28 млрд кубометрів газу.
Автор прогнозує, що в четвертому кварталі 2015-го споживання газу складе близько 13,6 млрд кубометрів (газ, видобутий в Україні, — 5,1 млрд, імпортований газ — близько 4 млрд, відбір газу з підземних сховищ — близько 4,6 млрд кубометрів), в січні—березні 2016-го — ще близько 14,5 млрд кубометрів (газ, видобутий в Україні, — близько 5 млрд, імпортований газ — до 2,6 млрд, відбір газу з ПСГ — майже 7 млрд кубометрів).
Як відомо, 1 липня 2015 року Україна призупинила закупівлю газу у РФ, так як сторонам не вдалося узгодити відповідну додаткову угоду до контракту на третій квартал.
Україна зараз отримує газ тільки реверсом з Європи. При цьому, як заявляв "Укртрансгаз", транзит газу з РФ до Європи здійснюється безперебійно і в повному обсязі.