Як звичайний охоронець колишнього мера став главою Національної гвардії.
Про це у матеріалі на openrussia.org.
"До складу Національної гвардії, про створення якої 5 квітня оголосив Путін, можуть увійти до 400 тисяч осіб, повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на неназвані джерела. Співрозмовник агентства уточнює, що в 200 тисяч гвардійців перетворяться солдати Внутрішніх військ, які зараз очолює Віктор Золотов, він же - новий командувач Національної гвардії. Решту штату наберуть зі спеціальних поліцейських підрозділів і ФГУП «Охрана».
ФГУП «Охрана», яке на комерційній основі пропонує послуги з охорони майна громадян та організацій, як мінімум з 2010 року по 2014 рік очолював Роман Вікторович Золотов - син головного гвардійця Росії. У 2012-му «Охрана» виявилася замішана в гучному корупційному скандалі, пов'язаному з ім'ям не менш скандального генерала Михайла Суходольського, який був знятий президентом з посади голови петербурзької поліції. Правда, тоді гендиректором підприємства називали не сина Золотова, а якогось Андрія Комісарова.
Прізвище Золотова постійно фігурує в заплутаних клубках взаємин між владою, криміналітетом, силовиками і бізнесом.
Командувач нової Нацгвардією - рідкісний представник федерального силового відомства, який перебуває в дружніх відносинах з Рамзаном Кадировим.
Чеченський лідер вже встиг гаряче вітати створення російської Національної гвардії і оголосити про готовність служити в ній. Не дивно, адже головний гвардієць Путіна Віктор Золотов фактично ввів Рамзана Кадирова в «сім'ю».
Ілля Яшин в своїй доповіді «Загроза національній безпеці» писав: «Кадиров і Золотов підтримують давні відносини, глава Чечні неодноразово приймав високопоставленого силовика у себе вдома в колі сім'ї. Завдяки Золотову глава Чечні має прямий вихід на президента Росії. Саме з ініціативи генерала президент РФ публічно прийняв у Кремлі Кадирова в день вбивства його батька. Це багато в чому визначило подальше політичне зростання Кадирова».
Віктор Золотов приїхав до Кадирова восени 2015 року, забезпечивши тим самим його недоторканність в конфлікті між главою Чечні і федеральними силовиками і в справі про вбивство Бориса Нємцова.
Той факт, що Віктор Золотов був уповноважений говорити від імені президента, подиву не викликає. З Путіним вони познайомилися ще в 1990-х під час роботи в мерії Санкт-Петербурга. Золотов тоді був начальником охорони Анатолія Собчака, а Володимир Путін - заступником мера. Охоронцем Путіна в той час був Роман Цепов, що одночасно керував охоронним підприємством «Балтік-ескорт», яке надавало охорону Людмилі Нарусовій і Ксенії Собчак. Так Путін почав тісно спілкуватися з Золотовим, який став його спаринг-партнером по дзюдо. Людмила Нарусова добре відгукувалася про Віктора Золотова, особливо відзначаючи його відданість.
Мабуть, ця якість вразила і Володимира Путіна, який забрав охоронця свого колишнього начальника в Москву. Так Віктор Золотов став начальником охорони президента і пропрацював в цій якості 13 років.
Борис Володарський, колишній чекіст і історик російських спецслужб, вважає, що Віктор Золотов залишався людиною Путіна навіть під час президентства Дмитра Медведєва. Історик вважає, що силовик швидше «наглядав» за Медведєвим. Володарський пов'язує нового начальника Нацгвардії з серією вбивств, які, за його твердженням, за допомогою отрут зробили радянські та російські спецслужби. «Це (вбивство Литвиненка. - Відкрита Росія) тільки один з епізодів, оскільки в книзі («Фабрика отрут КДБ». - Відкрита Росія) я розглядаю досить багато випадків, - розповідав Володарський. - Але випадок з Литвиненком все-таки видатний за цілою низкою причин. Застосовано неординарну отруту, і найголовніше: вбивство викликало незвичайний світовий резонанс. Одна глава книги називається "Мертві душі. Від Сталіна до Путіна". Вона присвячена особистим охоронцям усіх радянських лідерів. Кульмінація - начальник особистої охорони Путіна Віктор Золотов. Одночасно він є заступником керівника Федеральної служби охорони. За два терміни Путіна він просунувся від полковника до генерал-полковника. Він увійшов в найближче коло Путіна».
Ім'я Золотова згадується в одному реченні зі словом «отрута» і в зв'язку з загибеллю Романа Цепова.
Золотов переїхав до Москви і став керувати охороною президента, а Цепов залишився в Санкт-Петербурзі, розвиваючи компанію «Балтік-Ескорт» і імідж бізнесмена зі зв'язками, який може вирішити будь-які питання. У червні 2004 року він навіть називав себе людиною, яка має повноваження вести переговори між Адміністрацією президента та акціонерами компанії ЮКОС. АП тоді очолював Ігор Сечин, з яким Роман Цепов дійсно був знайомий. Що сталося далі, сказати важко. Одні джерела заявляли, що в ЮКОС відмовилися вести переговори з Цеповим, інші - що Цепов захотів увійти до ради директорів компанії і отримати значний пакет акцій, «шматок не по собі». Але вже через три місяці після початку «переговорів» Роман Цепов був мертвий. Вважається, що його отруїли великою дозою ліків від лейкемії. На похоронах був присутній генерал Віктор Золотов.
Протягом останніх трьох років Золотов начебто пішов на відпочинок. Чутки, що генерал може змістити з поста глави МВС Володимира Колокольцева, так і не підтвердилися - у 2013 році він очолив Внутрішні війська МВС.
Але від Володимира Путіна його старий друг не віддалився, про що свідчить розташування нерухомості президента і Золотова.
У глави Нацгвардії є будинок в селищі Мала Калчуга, неподалік від Ново-Огарьово, а також дача в селищі Ящерово, всього в семи кілометрах від резиденції Путіна «Валдай». Будинок Золотова в Геленджику від іншої резиденції президента - в 30 кілометрах. Крім того, генералу належить шале в сочинському закритому селищі «Поляна». У президента там нерухомості немає, але по сусідству з Золотовим живе Любов Кабаєва - мама Аліни Кабаєвої.
Де б не перебував Володимир Путін, його головний гвардієць завжди поруч".