Слухай онлайн
Cуспільство

Група протестувальників прийшла до Львівської філії Суспільного

Сьогодні, 25 січня, група протестувальників прийшла до будівлі ТРК “Львів”, що є регіональною дирекцією Національної суспільної телерадіокомпанії України. Про це Гал-інфо повідомили в прес-службі Суспільного.

Люди протестували проти припинення трансляції звичних старих програм та скорочення штату, а також запевняли, що суспільний мовник у Львові треба використовувати для державної пропаганди.

“Люди прийшли, щоб задати питання, контролювати громадою процеси в галузі інформаційної політики, тому що на сьогоднішній день в нас війна ще не закінчилась. Іде інформаційна війна, зокрема. Кому належить телебачення, той і буде керувати інформацією. Або ми ведемо контропаганду і намагаємося контролювати процеси, або ми втрачаємо контроль повністю”, — пояснив свою позицію протестувальник і журналіст Тимур Баротов.

Раніше обласні телерадіокомпанії були майданчиками для промотування владних структур та державної пропаганди. Тепер колишні державні канали стали філіями Суспільного мовлення і керуються виключно журналістськими стандартами, аби гарантувати громадянам доступ до незалежної та об’єктивної інформації. Тому відбувається моніторинг усіх програм та їх перегляд на предмет відповідності стандартам суспільного мовлення. Програми, що порушують стандарти незалежності та об’єктивності закривають.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року телеканал призупинив виробництво і трансляцію програм з елементами політичної пропаганди та “джинси” (свідомо розміщена політична реклама у вигляді аналітики, новин чи авторських матеріалів).

З протестувальниками вранці зустрілася та поспілкувалась т.в.о. менеджера Наталія Степанова.  Вона пояснила суть реформ та переходу від державного до суспільного мовлення.

Уляна Антоник, продюсерка Львівської філії Суспільного також прокоментувала ситуацію у ТРК “Львів” : “На жаль, у роботі філії було дуже багато порушень, як журналістських стандартів, так і законодавства України. Наприклад, клишній депутат роками був ведучим програми без трудового договору з філією, наші програми передавалися без будь-яких юридичних підстав для трансляції на телеканалі “Рада”, а програма привітань на замовлення порушувала авторські права на музику. Це недопустимо для суспільного мовника. Ми боремося із цим порушеннями і вибудовуємо роботу по-новому, відповідно до стандартів журналістики та законодавства, бо хочемо надавати нашим глядачам та слухачам об’єктивну та незаангажовану інформацію, якісні програми. Зараз відбувається робота над якістю програм, над уніфікацією програмної сітки”. 

Нагадаємо, відповідно до ст. 3 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» діяльність НСТУ базується на принципах пріоритету суспільних інтересів над комерційними та політичними, а також незалежності управління та поточної діяльності від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, політичних партій, підприємств, установ, неурядових організацій та фізичних осіб.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...