Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Хмельниччина втілюватиме європейську модель управління відходами

2 серпня 2022 року відбулася робоча зустріч начальника Хмельницької ОВА Сергія Гамалія його заступника Володимира Білика та представників профільних структурних підрозділів з Олегом Ботою, директором Компанії «Центр ЛТД» та Крістіаном Чернером, керівником приватного підприємства «Гігаджоуль».

Компанія «Центр ЛТД» має великий досвід проектування полігонів ТПВ, їх реконструкції та рекультивації. Компанія ставить собі за мету перетворити полігони на безпечні об’єкти, зменшити ризик забруднення довкілля, виникнення аварійних ситуацій та забезпечення сталого розвитку територій громад. Водночас, ПП «Гігаджоуль» має великий досвід роботи в сфері збирання та утилізації безпечних та небезпечних відходів, а також відновлення відсортованих відходів і разом з Компанією «Центр ЛТД» розпочало реалізацію низки проектів з управління відходами в Україні.

Співпраця з представниками Хмельницької ОВА розпочалась ще у 2021 році, в рамках якої відбулася низка зустрічей представників компаній із фахівцями об’єднаних територіальних громад області, під час яких обговорювали досвід організації роботи з побутовими відходами на прикладі Австрії.

«Хоча зараз наша держава в умовах повномасштабної війни стикнулася з величезною кількість проблем, накопичення побутових відходів залишається однією з найбільших загроз екологічній безпеці. Обсяги утворення відходів постійно зростають, значно розширюються площі несанкціонованих звалищ, а полігони ТПВ у багатьох населених пунктах, в тому числі й Хмельницькому, давно вичерпали свій ресурс. Відтак, питання поводження з відходами у Хмельницькій області постійно перебуває у фокусі уваги в обласній адміністрації», - про це йдеться у прес-релізі, оприлюдненому на сайті Хмельницької ОВА.

“Незважаючи на важкі воєнні умови сьогодення, перед нами як керівництвом області стоїть ряд важливих питань, які потребують серйозного підходу для вирішення. Наша промисловість та сільське господарство продовжує працювати, щодня утворюється величезний обсяг побутових відходів, тому проблему їх переробки, навіть в умовах війни, ігнорувати ми не можемо, – зазначив під час зустрічі Сергій Гамалій. – Зауважу, що днями уряд підтримав законопроєкт, який відносить об’єкти поводження з побутовими відходами до переліку життєво важливих послуг, порушення яких призведе до негативних наслідків для національної безпеки України. Тому ми переконані, що втілення європейської моделі поводження з відходами є одним із пріоритетних завдань для обласної адміністрації.”

Посадовець повідомив, що впродовж двох останніх років Департамент природних ресурсів та екології працював над проєктом Регіонального плану управління відходами у Хмельницький області до 2030 року. Наразі його направлено на погодження до Міндовкілля та Мінрегіону.

Пан Крістіан Чернер більш детально розповів про досвід впровадження новітніх технологій переробки сміттєвих відходів в Австрії. За його словами, Україна, як справжній представник європейського суспільства, заслуговує на те, щоб такі важливі напрацювання в галузі екологічної безпеки набували широкого застосування.

«Шлях, який пройшла Австрія та результати, яких їм вдалося досягнути у сфері управління відходами є реальними і для України, якщо підійти до цього системно це дасть відмінний ефект не тільки для довкілля та здоров’я людей, але і для економіки країни», - зазначив під час зустрічі Олег Бота.

Далі у ході зустрічі її учасники окреслили подальші перспективи співпраці та ключові напрямки роботи задля впровадження передової світової практики переробки та утилізації відходів на Хмельниччині.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ