Слухай онлайн
Cуспільство

«Хитра» оренда від підприємця Тараса Пукаляка

Пукаляк Тарас Михайловича на теренах Львівщини відомий в різних іпостасях. Зокрема, як керівник та власник низки комерційних підприємств, кандидат на посаду судді місцевого суду, як по особливому талановитий та багатогранний підприємець.

Про його «таланти» на ниві підприємницької діяльності Гал-інфо, зокрема, розповідало в публікаціях «Як кандидат на суддю Тарас Пукаляк земельну оборудку провернув», "Авіаційна" фірма, якою керує Тарас Пукаляк, заборгувала податківцям майже 1,5 млн. грн.», «Навіщо кандидат на суддю Тарас Пукаляк бере участь в аукціонах з сумнівними результатами?», «Що спільного між "Аферою століття" та кандидатом на суддю Тарасом Пукаляком».

Така кількість публікацій зумовлена насамперед тим, що в ході журналістського розслідування земельних оборудок, у яких фігурував добродій Пукаляк, Гал-інфо стало відомо про низку інших, не менш показових (особливо як для претендента на суддівську мантію) фактів, які свідчать про можливі різноманітні махінації при здійсненні вельми активної підприємницької діяльності.

Йдеться у тому числі про оборудки з орендою об’єктів комунальної власності, зокрема, про «халявне» користування цим нерухомим майном (систематичну несплату орендної плати). Зазвичай це було майно, яке передавалося в оренду «фірмам Пукаляка» управлінням комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міськради. В кінцевому ж результаті така оренда закінчувалася, як правило, наявністю безнадійної заборгованості з орендної плати, враховуючи, що стягнути її не виявлялось можливим. У фірм-боржників (зі зміненими керівниками, адресами) виконавці не знаходили ні нерухомого майна, ні транспортних засобів, ні коштів на рахунках в банках.

У числі таких боржників опинилося, зокрема, ТОВ «Коверсада», за яким до сих пір перед управлінням комунальної власності ДЕП ЛМР рахується безнадійний борг з орендної плати у розмірі майже 400 тис. грн. Зазначимо, що орендна плата не сплачувалась за договором оренди від 20.08.2015 року – укладеним між даним управлінням та ТОВ «Коверсада», в особі директора Пукаляка Тараса Михайловича, згідно якого орендар прийняв у строкове платне користування нежитлові приміщення на вул. К. Левицького, 22 (загальною площею 38,9 кв. м.).

Ще один боржник – ПП «Черевик», яке фігурує в договорі оренди від 25.09.2015 року та станом на даний час має заборгованість перед управлінням комунальної власності ДЕП ЛМР у розмірі 37,1 тис. грн. Даний договір між управлінням та приватним підприємством, в особі його директора - Тараса Пукаляка, було укладено щодо приміщення за адресою: м. Львів, вул. Полуботка, 11, загальною площею всього 5,7 кв.м.

Поміж фірм-боржників також ТОВ «Агонда» - із заборгованістю за договором оренди в розмірі 65,5 тис. грн. Договір оренди між управлінням комунальної власності ДЕП ЛМР та ТОВ «Агонда», в особі директора Тараса Пукаляка, було укладено 11.01.2017 року, дана угода стосувалася передачі у строкове платне користування приміщень у Львові на вул. Дудаєва, 2 – загальною площею 83,1 кв.м.

Боржником перед управлінням комунальної власності ДЕП ЛМР на даний час є також ТОВ «Китайська аптека», керівником якого Тарас Пукаляк, за даними реєстрів, був до 05.12.2017 року. Йдеться про борг в сумі 90,6 тис. грн., який з ТОВ «Китайська аптека» було стягнуто на користь управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міської ради згідно рішення Господарського суду Львівської області від 21.12.2015 року.

Даний борг виник за несплату штрафних санкцій за угодою між управлінням та товариством, яка стосувалася комерційного конкурсу щодо оренди майна та яка була порушена ТОВ «Китайська аптека».

Найбільша ж наявна заборгованість з орендної плати - у розмірі 898,3 тис. грн. - виникла за договором оренди від 06.04.2016 року, що був укладений між управлінням майном спільної власності Львівської обласної ради та ТОВ «Модрина», в особі директора Пукаляка Тараса Михайловича, та який стосувався передачі в строкове платне користування нежитлових приміщень загальною площею 115,9 кв. за адресою: м. Львів, вул. Січових Стрільців, 3.

Термін дії даного договору оренди з ТОВ «Модрина» закінчився ще в лютому 2019 року. Водночас заходи, що були вжиті для стягнення заборгованості, жодного результату не дали.

Відділ журналістських розслідувань Гал-інфо

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ