Як повідомляє ЛОР, постійна комісія з питань історико-культурної спадщини та туризму продовжує врегульовувати ситуацію щодо захисту об’єктів історико-культурної спадщини в умовах війни.
Йдеться про встановлення захисних конструкції для скульптур, вітражів, вівтарів тощо. Розгляд цієї проблеми продиктовано ситуацією із замоканням нижніх скульптур на Архикатедральному соборі св. Юра в м. Львові.
Про це повідомив голова комісії Іван Щурко.
«Реагуючи на депутатські запити та звернення від релігійної громади і священників, комісія спільно з департаментом архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА і управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради буде і надалі працювати над врегулюванням питання встановлення захисних конструкцій.
Війна триває, потреба в захисті об’єктів залишається, але цей процес треба внормувати, щоб він не був стихійним. І, якщо на початку війни, коли це робили волонтери, то певна хаотичність була виправданою, то сьогодні встановлення захисних конструкцій має відбуватися логічніше.
Зважаючи на це, комісія підтримала ініціативу створення постійної науково-методичної ради, яка б складалася з фахівців, які контролюватимуть стан скульптур під захисними спорудами і оперативно реагуватимуть на можливі їх руйнування. Ще одним напрямком роботи має стати юридичне врегулювання встановлення захисних конструкцій», – розповів Іван Щурко.
За словами заступниці голови Соломії Риботицької, до неї як депутатки обласної ради надійшли звернення щодо замокання нижніх скульптур собору св. Юра, які були обмотані в 2022 році з метою збереження.
«Не відомо, в якому стані зараз знаходяться верхні скульптури на Соборі, оскільки для їх огляду потрібний спеціальний транспорт.
Переконана, що історико-культурна спадщина Львова має бути професійно збережена для наступних поколінь. Адже, зберігаючи скульптури в задовільному стані під час війни, ми можемо їх зруйнувати, а не зберегти», – наголосила Соломія Риботицька.