Слухай онлайн
Політика

КВУ назвав союзників ʺСлуги Народуʺ в Раді

Найчастіше прийняті під час 2 сесії Ради закони підтримували депутати ʺСлуги Народуʺ, ʺГолосуʺ та групи ʺДовіраʺ. Про це йдеться в дослідженні КВУ: ʺПідсумки 2 сесії Верховної Радиʺ, - інформує прес-служба КВУ.

У середньому за прийняті закони голосували 299 народних депутатів.

Рекордну підтримку депутатів отримав закон про скасування депутатської недоторканності (№7203) – ʺзаʺ проголосували 373 парламентарі.

Серед фракцій ВР найчастіше за прийняті закони голосували депутати ʺСлуги Народуʺ. Як правило, кнопку ʺзаʺ натискали 227 депутатів фракції або 91% від її складу. Однак третина законів все ж не були б прийняті, якби враховувалися лише голоси депутатів СН. Мова йде про 51 прийнятий закон, за який проголосували менше, ніж 226 депутатів ʺСлуги Народуʺ. До прикладу, закон про концесію (№1046) підтримали лише 207 депутатів фракції, закон щодо виконання військового обов'язку (№0906) – 212 депутатів, закон щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону (№0873) – 217 депутатів.

На другому місці за підтримкою прийнятих законів – фракція ʺГолосʺ. Як правило ʺзаʺ голосували 67% депутатів фракції. Рекордну підтримку фракції отримали закони про підтримку скаутського руху (№0976, ʺзаʺ проголосували 20 депутатів ʺГолосуʺ), про зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду (№2172, ʺзаʺ 20 депутатів) та щодо оформлення документів, що посвідчують особу, які стосуються заходів на період проведення антитерористичної операції (№0933, ʺзаʺ 20 депутатів).

На третьому місці – новостворена група ʺДовіраʺ із показником підтримки в 63%. Найбільше голосів ʺзаʺ депутати групи віддали за закон щодо уточнення положень щодо зняття депутатської недоторканності (№2237ʺ, ʺзаʺ 17 депутатів групи) та закон, що стосується вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти (№2299, ʺзаʺ 17 депутатів).

Нижчі показники підтримки прийнятих законів у ʺЄвропейської солідарностіʺ - 49%, групи ʺЗа майбутнєʺ - 48%, ВО ʺБатьківщинаʺ - 39%.

Майже не підтримували прийняті закони депутати ʺОпозиційної платформи За життяʺ. В середньому голосували ʺзаʺ 21% депутатів фракції. За 49 законів депутати ОПЗЖ не віддали жодного голосу. За 18 законів схвально голосували лише 1-2 депутати фракції. Однак окремі закони фракція ОПЗЖ підтримала майже в повному складі. Так, за закон, який продовжує дію особливого порядку місцевого самоврядування в ОРДЛО, проголосували відразу 34 депутати ОПЗЖ.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, нещодавно Комітет виборців проаналізував участь парламентських фракцій та груп у голосуваннях Верховної Ради в грудні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ