Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

КВУ: "Слуга Народу" 7 місяців затягує з поданням фінансового звіту

Політична партія "Слуга Народу" досі не оприлюднила звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за І квартал 2020 року (січень-березень). Про це повідомили 14 грудня Гал-інфо у пресслужбі Комітету виборців України.

Початково звіт мав бути поданий не пізніше початку травня, але через зміни до закону ʺПро політичні партії в Україніʺ подання звітів було перенесено до закінчення карантину.

Попри це, всі інші парламентські партії (ʺЄвропейська солідарністьʺ, ВО ʺБатьківщинаʺ, ʺОпозиційна платформа – ʺЗа життяʺ, ʺГолосʺ) звіт за І квартал 2020 року оприлюднили. Їх звіти доступні на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Натомість, партія ʺСлуга Народуʺ затягнула з подачею звіту вже на сім місяців.

У звіті про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру партії звітуються про доходи та витрати за звітний період, в тому числі, про кошти, отримані із Державного бюджету України.

Голова КВУ Олексій Кошель так прокоментував ситуацію: ʺПарламентські партії не повинні затягувати із подачею звіту, прикриваючись карантином. Насправді карантин не має жодного об’єктивного відношення до неможливості партій заповнити фінансову звітність. Тим більше мова йде про державні кошти, за які партії мають обов’язково відзвітуватися. Фактично парламентські партії створили для себе особливі умови, які дозволили їм не подавати звіти під час карантинуʺ.

ʺУ партії ʺСлуга Народуʺ обіцяли вказати у фінансовому звіті витрати на проведення всеукраїнського опитування 25 жовтня, однак спрогнозувати, коли це буде зроблено наразі неможливо. Станом на сьогодні партія не подала навіть звіт за І квартал 2020 року. При цьому закон прив’язав подання звітів до закінчення карантину. Тобто, чим довше триватиме карантин, тим довше партії не подаватимуть фінансові звіти. Тому КВУ закликає ʺСлугу Народуʺ та інші партії не чекати закінчення карантину і подати звіти вже заразʺ, – додав О. Кошель.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ