Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Львівські хірурги врятували 15-річного хлопця з гігантською пухлиною на лопатці

Фото: Лікарня святого Миколая
Фото: Лікарня святого Миколая
Фото: Лікарня святого Миколая
Фото: Лікарня святого Миколая
1/2
Хірурги дитячої лікарні святого Миколая Першого медичного об’єднання Львова вперше прооперували юнака з надзвичайно рідкісним розташуванням пухлини. Гігантський новоутвір, довжиною 15 см, був на лопатці хлопця та міг зруйнувати кістку чи перетворитися на злоякісну пухлину. Про це повідомляє ЛМР.

15-річний Максим – з Одеси. Проблеми зі здоров’ям у юнака почалися пів року тому. Якось восени у Максима заболіло праве плече і частина спини. Хлопець активно займався спортом, тож лікарі спершу подумали, що це розтягнення м’язів та призначили симптоматичне лікування. Максим впродовж місяця приймав препарати, які мали би послабити біль, але нічого не допомагало. Тож рідні хлопця звернулися вже до хірургів. Ті направили на рентген, КТ, і після обстеження з’ясували: у лопатці утворилась пухлина, ймовірно злоякісна.

У пошуках порятунку Максим із рідними прибув до Львова, у лікарню святого Миколая. Для уточнення діагнозу спеціалісти виконали біопсію під КТ-навігацією. За декілька днів надійшли результати цього обстеження. Виявилося, що у Максима остеобластокластома – доброякісний новоутвір кісткової тканини, який найчастіше зустрічається саме в молодих людей. Його ще називають гігантоклітинною пухлиною. Бо розмір і справді гігантський. На момент звернення до лікарів пухлина вже сягнула 15 сантиметрів.

Окремо варто наголосити на розташуванні новоутвору – воно вкрай рідкісне. І трапляється настільки нечасто, що наші хірурги вперше у своїй професійній кар’єрі зіткнулися з такою локалізацією пухлини. Особливість остеобластокластоми також в тому, що вона швидко могла зруйнувати кістку, або ж блискавично перетворитися з доброякісної пухлини на злоякісну. Тому оперувати Максима потрібно було невідкладно.

Хірургічне втручання тривало дві години. Лікарям вдалося повністю видалити величезний новоутвір. Тепер на Максима чекають тривалі заняття з фізичним терапевтом, адже потрібно відновити здатність рухати рукою. Реабілітацію юнак проходитиме вже вдома, в Одесі. Там Максим навчається у школі, після завершення якої мріє стати моряком.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ