Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Майже у кожної людини в крові є антитіла, - Христина Ліщук-Якимович про коронавірус

Як імунітет реагує на коронавірус – пояснює експерт департаменту охорони здоров’я. Про це сьогодні, 14 серпня, повідомили Гал-інфо у прес-службі Львівської ОДА.
Фото Олена Ляхович

Всесвітня організація охорони здоров'я визнала, що коронавірус нового типу виявився набагато небезпечнішим за всі відомі подібні патогени, як-от знайомий українцям сезонний грип.

Христина Ліщук-Якимович, експерт департаменту охорони здоров’я з алергології та імунології пояснює, що імунна система людини - це захист організму від інфекцій, і складається вона з двох частин. Перша складова - це природжений імунітет. Він активується відразу після потрапляння збудника в організм. У такій ситуації починають активно діяти 5 основних рецепторів. Їхнім завданням є активізувати клітини природженого імунітету, забезпечити продукцію інтерферонів та інших протизапальних факторів цитокінового характеру, щоб захистити організм від цього збудника.

«У випадку з коронавірусом потрібна ще й інша складова - набутий імунітет. Він складається з двох механізмів: перший – здатність виробляти антитіла, які прилипають до вірусу і стримують його поширення в організмі. Другий - наявність так званих Т-лімфоцитів, які розпізнають і атакують уражені клітини», - зазначила фахівець.

На активізацію набутого імунітету потрібно близько 10 днів, щоб організм почав виробляти антитіла до коронавірусу, після чого у найважчих пацієнтів розвивається потужна імунна відповідь. Пам'ять нашої імунної системи схожа на власну пам'ять людини: одні інфекції вона запам'ятовує надовго, а про інші може забути. Новий коронавірус SARS-CoV-2 з'явився відносно недавно, тому поки що невідомо, як довго він зберігається у пам'яті імунної системи.

«Питання полягає не в тому, чи виробляється у нас імунітет, а як довго він зберігається. І напевно він не збережеться на все життя. Майже у кожної людини в крові є антитіла, не всі вони однакові. Для цього потрібні нейтралізуючі антитіла, які прикріплюються до коронавірусу і заважають йому заражати нові клітини», - наголосила Христина Ліщук-Якимович.

Як стверджує ВООЗ, надзвичайно важливим фактором одужання є активна робота імунної системи на клітинному рівні. Також ще один важливий момент полягає в тому, що навіть якщо ви перебуваєте під захистом власних антитіл, це ще не означає, що ви не можете бути носієм вірусу й створювати таким чином небезпеку для інших.

Від злагодженої роботи імунної системи залежить прогноз інфекції, спричиненої SARS-CoV-2. Якщо у людей буде з'являтися хоча б частковий імунний захист, хвороба буде не настільки небезпечною.

«Новий коронавірус швидко мутує, змінюється – він виробив новий спосіб проникати в клітини нашого організму та завдавати величезної шкоди важливим внутрішнім органам (легеням, серцю, судинам). Вірус викликає тривале розбалансування в роботі імунної системи в осіб, які перехворіли. Тому необхідно дотримуватись соціальної дистанції, носити захисні маски і дбати про імунітет, що дасть можливість зберегти своє здоров'я, захистити близьких людей і зупинити пандемію», - зауважила експерт департаменту охорони здоров’я з алергології та імунології.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ