Слухай онлайн
Здоров'я

Мери Афін, Мехіко, Мадрида і Парижа домовилися про заборону дизельних авто

​Мери Афін, Мехіко, Мадрида і Парижа домовилися про те, що вони заборонять до 2025 року дизельні автомобілі і вантажівки.

Замість цього вони обіцяли заохочувати використання альтернативних транспортних засобів - електромобілів, гібридних і водневих автомобілів.

Також мери обіцяли розвивати прогулянкові зони в містах та велосипедну інфраструктуру.

У Мехіко також обіцяли далі розвивати громадський транспорт.

Ці обіцянки мери зробили в Мехіко, де проходить зустріч лідерів світових міст.

Останнім часом дизельні автомобілі піддаються критиці через збитки, якої вони завдають якості повітря і здоров'ю людей.

В результаті роботи дизельних двигунів виділяються зважені частинки, які проникають в легені і можуть викликати хвороби серцево-судинної системи.

Також дизельні двигуни виділяють оксиди азоту, в результаті чого формується приземний озон. Це може викликати суттєві проблеми з диханням у людей.

Всі чотири міста страждають від проблем з якістю повітря. У Парижі вже намагаються боротися зі шкідливими автомобільними вихлопами. У місто заборонено в'їжджати автомобілям, які були зареєстровані до 1997 року. У центрі міста автомобільні дороги перетворюють в пішохідні зони.

Мери чотирьох міст посилаються на досвід Токіо, де вже заборонено рух дизельних автомобілів.

Всесвітня організація охорони здоров'я заявляла, що близько 3 млн смертей на рік у світі пов'язане з наслідками забруднення повітря. За даними ВООЗ, дев'ять з десяти жителів планети дихають брудним повітрям.

ВВС

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ