Останніми днями у зв'язку із підвищенням температурних показників почастішали випадки спалювання населенням сухої рослинності на відкритих територіях, які можуть перерости у масштабні пожежі. Про це Гал-інфо повідомили у прес-службі ЛОДА.
Впродовж останніх днів тижня з 17 до 20 лютого поточного року рятувальники здійснили понад 25 виїздів на ліквідацію пожеж сухої трави.
Тільки за одну добу 17 лютого на територіях 9 районів та 2-х міст обласного значення області зафіксовано 22 пожежі в екосистемах (горіння сухої трави на відкритій території) на загальній площі близько 5,4 га.
Найбільше пожеж сухої трави зафіксовано у Дрогобицькому Жовківському, Самбірському, Сокальському та Яворівському районах.
Необдумане випалювання сухої рослинності призводить до загибелі всього живого і може спричинити лісову пожежу, яка здатна за лічені хвилини знищити не один гектар лісу. Такі пожежі швидко поширюються, особливо у такі вітряні дні, як на початку лютого.
Пожежі в екосистемах шкодять довкіллю, тваринному та рослинному світу, а дим небезпечний для здоров’я людини.
Нагадуємо, що за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків особи, винні у підпалі, несуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 170 гривень до 1190 гривень.
Департамент з питань цивільного захисту закликає суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, а також не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.