Слухай онлайн
Cуспільство

Митрополит Димитрій Рудюк про святкування Різдва Христового!

"Сьогодні частина моєї проповіді була присвячена святкуванню Різдва 7 січня, чи 25 грудня. Зазвичай виходжу з Собору, всіх благословляючи. Відчув — люди не хочуть переходити. Мало того, дуже стурбовані!", - зазначив сьогодні Митрополит Димитрій.

"Хвилюються! І у мене всередині весь час боротьба, я проти того також, проти нової дати Різдва і відчуваю, що ми поділимо Україну ще по календарю. Це буде катастрофа! Віруючий народ, справді церковний, проти! І я з ним! Це моя відповідь, і тверда, тим, хто хотів би мене запитати про календар! 

Я не хотів би вдаватися в історичне минуле і особливо в другу половину XVI ст. і в те, що коїлося тоді в Україні у зв’язку із запровадженням нового календаря. Минеться Різдво і прийде Пасха і нова тема почнеться мусолитись! Повірте, церковне життя, життя справжнього християнина, не вимірюється тільки застіллями і що їсти на Різдво, чи Новий Рік! Хто постив — поститиме, хто не постив, то то зайві балачки.

А ось про Європу і Москву серйозно. І тому кажу — Європа хай сприймає нас такими, якими ми є — зі своїми традиціями і святкуваннями, нехай, у себе відсвяткувавши 25 грудня, до нас їдуть туристами на Різдво 7 січня, а Москва, якщо ми перейдемо на святкування 25 грудня, зробить все через свої впливи, особливо на Сході України, щоб нас ще більше розділити! Коли в Україні війна на всіх рівнях — політичному та релігійному, то Москва тільки з цього скористає... сто раз відміряй, а потім відріж. Це не на часі!

P. S. Я живу і служу у Львові і ніхто мені не завадить піти і привітати 25 грудня католиків з Різдвом Христовим, рівно ж як і вони прийдуть привітати 7 січня православних", - зокрема додав Митрополит Димитрій Рудюк.

"Браття, особливо отці, якщо ми хочемо новвоведень та ще й календарних, то давайте спочатку об‘єднаємо усіх православних в Україні і тоді візьмемося за справу. Допоки ми ще розділені — я волаю! Це небезпечно! Перш за все небезпечно для майбутньої єдності!", - згодом додав Митрополит Димитрій.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");