Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

На Львівщині місцеві громади привчають до централізованого вивозу сміття

На Львівщині місцеві громади привчають до централізованого вивозу сміття. Порушників штрафуватиму екологічна інспекція. Про це сьогодні, 11 травня, під час прес-конференції повідомила заступниця голови Львівської ОДА Ірина Гримак, повідомив кореспондент Гал-інфо.
 

За її словами, на Львівщині люди залишають сміття вздовж доріг, у лісопосадках, на берегах річок.

«У порівнянні з минулою весною ситуація цього року на Львівщині покращилась. Люди починають розуміти, що потрібно зберігати культуру та централізовано вивозити сміття. Ми, як і влада, так і мешканці, повинні створити ринок сміття, щоб прийшов інвестор який захотів би збудувати тут сміттєпереробний завод та покращити екологію», - сказала Ірина Гримак.

Вона зазначила, що минулого року лише 30%  населених пунктів Львівщини (з 2928) забезпечували централізований вивіз сміття.

«Проаналізувавши ситуацію, ми жахнулися. Не всі населені пункти мали підписані угоди про вивезення ТПВ. На 100% нам не вдалося спрацювати, адже ми наштовхнулися на різкий спротив населення, бо залишається звичка викидати сміття у кущі. Однак на кінець квітня вдалося охопити 82% населених пунктів, і зараз ми централізовано здійснюється збір ТПВ», - сказала вона.

Як зазначила Ірина Гримак, тариф за централізований збір ТПВ в середньому становить від 5 до 17 грн з особи залежно від віддаленості населеного пункту до полігону. Загалом на Львівщині зареєстровано 21 звалище ТПВ.

За її словами, стовідсотково забезпечили послугами збору ТПВ  такі райони: Бродівський, Буський, Жидачівський, Золочівський, Кам'янка-Бузький, Миколаївський, Самбірський, Сколівський та Стрийський райони.

Серед аутсайдерів – Мостиський, Яворівський, Старосамбірський, Радехівський та Городоцький райони.

Також є проблема знайти вірну логістику в гірських районах.

Як  зазначила Ірина Гримак, до порушників застосовують санкції і вже є випадки коли екологічна інспекція накладала штрафи. Вартість штрафу за несанкціоноване викидання сміття становить від 800 грн. Однак є випадки, коли злісних порушників обкладали штрафами понад 1,5 тис грн.

Ірина Гримак також додала, що з метою вирішення проблеми забезпечення послугою централізованого вивезення ТПВ у районах області заплановано закупівлю спецавтотранспорту за кошти обласного екологічного фонду для таких громад: об’єднаної територіальної громади Новокалинівської міської ради, м. Добромиль, м. Великі Мости, м. Мостиська, м. Радехів, м. Новий Розділ, м. Броди, м. Старий Самбір та Турківського району.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ