На Львівщині місцеві громади привчають до централізованого вивозу сміття. Порушників штрафуватиму екологічна інспекція. Про це сьогодні, 11 травня, під час прес-конференції повідомила заступниця голови Львівської ОДА Ірина Гримак, повідомив кореспондент Гал-інфо.
За її словами, на Львівщині люди залишають сміття вздовж доріг, у лісопосадках, на берегах річок.
«У порівнянні з минулою весною ситуація цього року на Львівщині покращилась. Люди починають розуміти, що потрібно зберігати культуру та централізовано вивозити сміття. Ми, як і влада, так і мешканці, повинні створити ринок сміття, щоб прийшов інвестор який захотів би збудувати тут сміттєпереробний завод та покращити екологію», - сказала Ірина Гримак.
Вона зазначила, що минулого року лише 30% населених пунктів Львівщини (з 2928) забезпечували централізований вивіз сміття.
«Проаналізувавши ситуацію, ми жахнулися. Не всі населені пункти мали підписані угоди про вивезення ТПВ. На 100% нам не вдалося спрацювати, адже ми наштовхнулися на різкий спротив населення, бо залишається звичка викидати сміття у кущі. Однак на кінець квітня вдалося охопити 82% населених пунктів, і зараз ми централізовано здійснюється збір ТПВ», - сказала вона.
Як зазначила Ірина Гримак, тариф за централізований збір ТПВ в середньому становить від 5 до 17 грн з особи залежно від віддаленості населеного пункту до полігону. Загалом на Львівщині зареєстровано 21 звалище ТПВ.
За її словами, стовідсотково забезпечили послугами збору ТПВ такі райони: Бродівський, Буський, Жидачівський, Золочівський, Кам'янка-Бузький, Миколаївський, Самбірський, Сколівський та Стрийський райони.
Серед аутсайдерів – Мостиський, Яворівський, Старосамбірський, Радехівський та Городоцький райони.
Також є проблема знайти вірну логістику в гірських районах.
Як зазначила Ірина Гримак, до порушників застосовують санкції і вже є випадки коли екологічна інспекція накладала штрафи. Вартість штрафу за несанкціоноване викидання сміття становить від 800 грн. Однак є випадки, коли злісних порушників обкладали штрафами понад 1,5 тис грн.
Ірина Гримак також додала, що з метою вирішення проблеми забезпечення послугою централізованого вивезення ТПВ у районах області заплановано закупівлю спецавтотранспорту за кошти обласного екологічного фонду для таких громад: об’єднаної територіальної громади Новокалинівської міської ради, м. Добромиль, м. Великі Мости, м. Мостиська, м. Радехів, м. Новий Розділ, м. Броди, м. Старий Самбір та Турківського району.