Для воїнів 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади оперативного командування ʺЗахідʺ розпочалися кількамісячні навчання на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Про це Гал-інфо повідомили у прес-службі МОУ.
Воїни 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади протягом наступних місяців тренуватимуться за програмою ʺБагатонаціональної об’єднаної групи з підготовки – Українаʺ (JMTGU).
Участь у заході, окрім воїнів бригади та представників МЦМБ, взяли також іноземні військові інструктори, які входять до складу JMTGU, представники командування Національної академії сухопутних військ.
Військовослужбовці цієї бригади мають великий бойовий досвід. Зокрема весною цього року вони дали відсіч ворогу, забезпечивши безперешкодне волевиявлення для мешканців Луганської області під час виборів Президента України.
— Нам є чим поділитися з західними партнерами, — сказав командир одного з батальйонів Максим. — Гадаю, в нас вийде організувати чітку взаємодію. І мети навчань буде досягнуто.
"Відкриття навчання відбулося без помпезних довгих промов та десятків гостей. Адже найважливіше — це виснажливі, складні тренування в полях, вдень і вночі, за будь-якої погоди, які очікують на бійців 10-ої гірсько-штурмової бригади", — повідомив військовий журналіст Олексій Мазурін.
Також він зазначив, що часу розслаблятися для ротаційного українського підрозділу не буде, оскільки курс планували американські інструктори із 101-ї десантно-штуромової дивізії ʺКлекотливі Орлиʺ та колеги із Канади, Данії та Польщі.
— В програмі — курс виживання, снайперська боротьба, форсування річок, протидія диверсійним групам; для артилеристів — стрільба із закритих позицій (навичка особливо важлива для бойових дій в гірській місцевості). До речі ведення боїв у місті, відбуватимуться на єдиному в Україні тренувальному комплексі, який 100 % імітує житловий квартал міста, — додав Олексій Мазурін.
Тривалість курсу JMTG-U збільшено до трьох місяців, через підготовку всієї бригади. Сам курс відбуватиметься 100 % за стандартом НАТО — робота штабів, процес прийняття рішень, радіозв’язок.
Всі заняття відбуватимуться під керівництвом сертифікованих інструкторів з МЦМБ та країн-партнерів, зокрема зі США, Канади, Великої Британії, Литовської Республіки, Польщі, Данії та Швеції. Програма вишколу передбачає надання українським гірським піхотинцям знань та навичок, що відповідають стандартам НАТО.
Нагадаємо, на Чернігівщині стартував конкурс на кращий танковий взвод.