Слухай онлайн
Cуспільство

На Волині почали масово стягувати борги за газ через суд

На Волині понад 20 % боржників, справи яких передають до суду, одразу сплачують за доставку газу. Решта споживачів – у судовому порядку.
Фото Олена Ляхович, Гал-інфо

Від початку 2020 року «Волиньгаз» передав до суду понад 170 заяв про видачу судових наказів на суму більше 300 тис. грн. Ще 10 тис. клієнтів компанії отримали досудові повідомлення. До кінця року такі попередження отримають ще 15 тис. споживачів, - повідомила Гал-інфо начальник управління зовнішніх комунікацій облгазу Оксана Швець.

«Волиньгаз» передає справи до суду, незалежно від суми заборгованості. Якщо споживач кілька місяців не сплачує за доставку газу і не пише заяву на реструктуризацію боргу – має всі шанси сплачувати рахунки за розподіл газу в судовому порядку. До прикладу, мешканець Горохівського району не сплачував за доставку газу. І попри невелику суму – 535,47 грн, його справу було передано до суду. Судом було задоволено заяву про стягнення боргу з мешканця Горохівського району, а також зобов’язано сплатити судовий збір обсягом 210 грн.

«Уже надіслано біля 10 тис. досудових попереджень про необхідність сплатити за послугу з розподілу газу. Стягнення боргів у судовому порядку призведе до додаткових фінансових витрат, тому радимо споживачам дотримуватися платіжної дисципліни та вчасно сплачувати за надані послуги», – зауважує представник газової компанії Андрій Карпомиз.

Окрім боргу, споживачу доведеться сплатити судовий збір – до 2,1 тис. грн, а також виконавчий збір – 10% від суми заборгованості. Також можлива заборона виїзду за межі України. У багатьох випадках сума додаткових витрат перевищить суму, яку споживачеві слід сплатити за послугу з розподілу газу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ