Слухай онлайн
Культура  |  Історія

Одяг, люди і мистецтво Гуцульщини: у Шевченківському гаю відкриється унікальна виставки

25 липня о 14:00 год у Музеї народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького відбудеться відкриття пересувної інноваційної виставки про історію моди одного з найцікавіших осередків Гуцульщини.

Автор ідеї та керівник Проекту - завідувачка Косівського музею народного мистецтва і побуту Гуцульщини Вікторія Яремин.

Особливістю мобільної виставки є інклюзивність: її можуть відвідати й особи з тяжкими порушеннями зору. Для них передбачені анотації шрифтом Брайля і тактильні зразки - розробка фахівця з тифлоадаптації Кіри Степанович, старшого наукового співробітника Педагогічного музею України (Київ).

На відкритті виставки Вікторія Яремин і Кіра Степанович поділяться досвідом з реалізації інклюзивних культурних проектів.

Експозиція виставки присвячена традиції народного вбрання чотирьох сіл східного передмістя Косова 1930–1950-х років. На виставці буде представлено унікальні світлини з родинних альбомів корінних мешканців сіл Вербовець, Старий Косів, Смодна і Черганівка, а також запрезентовано народний стрій косівського передмістя як цікаве та самобутнє явище в історії української моди.

Однією з інновацій експозиції є якісні копії фрагментів одягу та аксесуарів. Виготовили їх фахівці Вижницького коледжу прикладного мистецтва імені В.Ю. Шкрібляка та Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ. Тож кожен відвідувач експозиції може відчути на доторк, яким було домоткане полотно для пошиття сорочок, сприйняти пальцями фактуру тканих виробів, вишивки та металевого оздоблення одягу. Також згадані мистецькі навчальні заклади відтворили для виставки парні весільні комплекти вбрання села Старий Косів середини ХХ століття.

Виставка доповнена предметами з фондів Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького.

Дослідженням цієї теми та розробкою концепції виставки упродовж 6 місяців займались співробітники однієї з філій Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття імені Й. Кобринського – Косівського музею народного мистецтва і побуту Гуцульщини – в рамках участі у міжрегіональному Проекті, який став переможцем Конкурсу ініціатив карпатських громад Асоціації «Єврорегіон Карпати-Україна». Назва проекту: «Налагодження міжрегіонального партнерства з Легіоновським повітом Республіки Польща як можливість популяризації історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнорегіону». Бенефіціари – Косівська та Вижницька районні ради.

Виставка триватиме до кінця серпня.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ