Україна має виконати зобов’язання з адаптації національного законодавства до законодавства Енергетичного Співтовариства, сприяти збільшенню частки енергії, виробленої з відновлюваних джерел і загалом розвивати сферу альтернативних джерел енергії. Про це наголосив Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, доповідаючи у парламенті законопроект «Про внесення змін до Закону «Про альтернативні джерела енергії» (реєстр. 4555-1), який було прийнято в цілому. повідомила прес-служба Віце-прем’єр-міністра України.
За його словами, у законі пропонується уточнити зміст поняття «відновлювані джерела енергії», доповнивши їх перелік такими видами енергії, як гідротермальна та аеротермальна. А також визначити, що теплова енергія, вироблена тепловими насосами з аеротермальної, гідротермальної або геотермальної енергії, вважається виробленою з відновлюваних джерел енергії.
«Україна, підписавши Паризьку кліматичну угоду, взяла на себе серйозні зобов’язання щодо скорочення споживання енергетичних ресурсів та використання відновлювальних джерел енергії. Ми даємо маршрутну карту нашим споживачам, яким чином рухатися до розширення переліку видів відновлювальної енергії, що може бути використана задля скорочення споживання газу. Крім того, це прямий рух до енергонезалежності країни», - Геннадій Зубко.
Довідково: Відповідно до статті 2 Директиви Європейського Парламенту та Ради 2009/28/ЄС про заохочення до використання енергії, виробленої з відновлюваних джерел, «енергія, вироблена з відновлюваних джерел» означає енергію, вироблену з не викопних відновлюваних джерел, зокрема: енергію вітру, сонячну, аеротермічну, геотермічну, гідротермічну, морську та гідроелектричну, біомаси, газ від захоронення відходів, газ із станцій очищення стічних вод та біогаз.