Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Павло Петренко: Мін’юст готовий запроваджувати нові, якісні і зручні сервіси

Проведення традиційних щорічних хакатонів, у яких беруть участь кращі ІТ-спеціалісти країни, дає можливість покращувати наявні електронні послуги та запроваджувати нові зручні й комфортні сервіси, якими користуються мільйони українців.

Про це, відкриваючи хакатон ʺData-DrivenJusticeʺ, який одночасно пройшов у Києві, Львові та Харкові, повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

Міністерство юстиції було першим, хто зробив ставку на сучасні технології. У далекому 2014 році відомство почало запровадження електронних сервісів. Тоді критики казали, що державні послуги не можуть бути он-лайн, державні органи влади до цього не готові, а українці не будуть ними користуватися.

ʺМи не зупинялися і працювали у цьому напрямку. Зараз ми маємо відкриті реєстри, онлайн-будинок послуг, де доступно понад 20 послуг без необхідності відвідувати державні установи, стояти в чергах і спілкуватися з чиновником, запроваджені сучасні технології ідентифікації особи за допомогою мобільного телефону та банківської картки. Ініціативи Мін’юсту та Уряду Володимира Гройсмана виявилися успішними, а електронними послугами щодня користуються тисячі українцівʺ, – наголосив очільник Мін’юсту.

Міністр юстиції нагадав: перший захід відомство провело у 2014 році. Тоді за 2 дні роботи вдалося підвищити рівень безпеки реєстрів. З того часу подібні заходи стали традицією для Міністерства. Цьогоріч в рамках хакатону учасники вирішували кілька надзвичайно важливих технічних проблем, які стосуються недоступності сайтів з інформацією про права для осіб з інвалідністю, відсутності онлайн-платформ для захисту прав споживачів та розробки механізмів для спрощення отримання інформації про права внутрішньо переміщених осіб та учасників бойових дій.

ʺДрузі, проекти, які переможуть у нашому хакатоні, отримають змогу пройти шестимісячну апробацію у Мін’юсті. А це означає – можливість доступу до величезного обсягу даних, надійна експертиза та національний рівень проекту. Разом ми можемо зробити нашу країну однією з найпередовіших у ІТ-технологіях. Для цього у нас є всі можливості. Я б хотів, щоб у найближчі роки кожен міг отримати будь-яку довідку через смартфон. Команда Мін’юсту та Уряд Володимира Гройсмана роблять усе, щоб реалізувати цю амбітну метуʺ, – резюмував Павло Петренко.

Нагадуємо, що ʺData-drivenjusticeʺ – це перший в Україні хакатон з ініціативи державного органу – Міністерства юстиції. Різні спеціалісти в галузі розробки програмного забезпечення, юриспруденції та веб-дизайну протягом 2 днів інтенсивно і згуртовано працювали над розв'язанням актуальних проблем суспільства та пошуком шляхів спрощення доступу українців до правосуддя. Переможцями хакатону стали:

Київ: ʺДисциплінаторʺ – сервіс, який допомагає зручно знаходити, фільтрувати та аналізувати рішення Вищої ради правосуддя. В майбутньому він також дозволить вимірювати ефективність роботи ВРП та судової системи в цілому.

Львів: проєкт ʺMediator.uaʺ – онлайн-платформа врегулювання спорів як самостійно сторонами, так і за допомогою медіатора. Учасники - п'ятеро студентів факультету електроніки та комп'ютерних технологій ЛНУ імені Івана Франка.

Харків: проєкт ʺТи ж юрист!ʺ команди наймолодших учасників-студентів Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського ʺХарківський авіаційний інститутʺ. Інтерактивна гра для школярів, яка спрямована на отримання базових знань зі шкільного курсу правознавства в ігровій формі. Користувач (школяр) отримує роль юриста, який надає консультації по реальних справах.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ