Першокурсники Національної академії сухопутних військ сьогодні присягнули на вірність українському народові. Про це сьогодні, 24 серпня, повідомили у прес-службі Гал-інфо
Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного долучається до святкування Дня Незалежності України. Сьогодні тут — День відкритих дверей. У межах урочистих заходів, першокурсники академії склали військову присягу на вірність українському народові. Участь в урочистостях взяли представники міської та обласної рад, представники силових відомств, громадськості й духовенства, а також іноземні військовослужбовці, які входять до «Об'єднаної багатонаціональної групи — Україна» (JMTG-U). Від громади міста майбутніх офіцерів привітав міський голова Львова Андрій Садовий.
«Я розумію ці непрості відчуття, які сьогодні мають рідні, що приїхали з різних міст і сіл України. З одного боку — у вас велика гордість за рідних, які тут складатимуть присягу, з іншого боку — є велике хвилювання. Це нормально — батьки завжди хвилюються за дітей. Те, що ви обрали навчання у Львові, це правильно, бо Львів — одне з найкращих міст світу. Те, що ви обрали навчання в Академії сухопутних військ — подвійно правильно, бо це найкраща освітня установа у військовому плані в нашій країні. Бажаю, щоб ви цінували кожен день тут, адже ви зможете гідно захищати нашу країну і рятувати життя людей. Зрозумійте свою відповідальність: ви — майбутні офіцери, на вас дивитимуться солдати. Львів вас полюбить, дасть енергію й силу. Вітаю нас усіх із Днем Незалежності України», — сказав мер Львова Андрій Садовий.
Навчатимуться першокурсники на 3 факультетах й інституті МПЗ за 10 спеціальностями. Зокрема, із них готуватимуть офіцерів для механізованих і танкових військ, командирів артилерійських і ракетних підрозділів, фахівців артилерійської розвідки, офіцерів-вихователів, культурологів, військових диригентів, офіцерів тактичної ланки для інженерних військ Збройних Сил та інших військових формувань України.
Окрім того, майже 200 молодих воїнів здобуватимуть фах у Військовому коледжі сержантського складу.
Однією з головних особливостей цьогорічного набору є те, що вперше фактично на всі спеціальності академія прийняла дівчат, які нарівні з хлопцями опановуватимуть командирський фах. Всього — 101 дівчина-першокурсниця. Військову присягу складають 83 дівчини. До слова, цьогорічні першокурсники представляють всі без винятку регіони України.
Також, у межах Дня відкритих дверей, в академії відбувається демонстрація зразків бронетанкової та стрілецької зброї, огляд навчально-матеріальної бази, звучать музичні композиції у виконанні військового оркестру.
Нагадаємо, військовий оркестр академії сухопутних військ сьогодні також виступить зі святковим концертом о 18.00 год. на пл. Ринок перед входом у Ратушу. Концерт триватиме до 19.00 год. У програмі: патріотичні українські пісні у виконанні військового оркестру та вокальної групи, українські народні танці в сучасній обробці від балетної групи, на завершення — шоу-дефіле «Карпатські візерунки».
Нагадаємо, що матір загиблого "айдарівця" не пустили на офіційне святкування Дня Незалежності.
Довідка. Історія академії сухопутних військ у Львові сягає 1 жовтня 1899 року, коли тут було відкрито школу кадетів піхоти. Це був перший військовий навчальний заклад на західноукраїнських землях, які на той час входили до складу Австро-Угорської імперії.
Школа кадетів піхоти у Львові дала змогу отримати військову освіту багатьом українцям, які героїчно боролись за незалежну Українську державу в лавах Української Галицької Армії та Армії Української Народної Республіки.
Навесні 1947 року із Харкова до Львова було передислоковане військово-політичне училище, яке розмістилося у теперішніх корпусах академії. З 1962 року училище отримало статус вищого навчального закладу.
Уже після здобуття Україною незалежності 8 жовтня 1993 року Львівське вище військове училище було переформовано на вищий військовий навчальний заклад нового типу, інтегрований із системою цивільної вищої освіти — з Національним університетом «Львівська політехніка». З 1998 року заклад називається Військовим інститутом Національного університету «Львівська політехніка» та отримує Бойовий Прапор.
18 листопада 2000 року за значні успіхи у підготовці кваліфікованих фахівців для українського війська та з нагоди 100-річчя підготовки офіцерських кадрів у Галичині Указом Президента України Інституту присвоєно ім’я гетьмана Петра Сагайдачного та вручено Почесну грамоту Кабінету Міністрів України.
21 вересня 2015 року відповідно до Указу Президента України № 551/2015 Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного надано статус Національної.
Сьогодні Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного є провідним вищим військовим навчальним закладом Міністерства оборони України, який гармонійно поєднує традиції класичної європейської та вітчизняної військової школи, творчо використовує сучасний досвід підготовки військових спеціалістів передових держав світу, високу динаміку розвитку власної навчально-матеріальної бази і науково-педагогічного потенціалу.