Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Підсумки сесії: лише 15% законів прийнято голосами монобільшості

Комітет виборців проаналізував результати голосувань під час роботи останньої сесії Верховної Ради (лютий-липень). Про це повідомили 22 липня у пресслужбі КВУ.
Фото Урядовий портал

Всього за час роботи 5 сесії було прийнято 107 діючих законів (мова йде про підписані документи).

Результати голосувань засвідчують де-факто відсутність монобільшості у парламенті. Так, народні депутати фракції «Слуга Народу» забезпечили 226 голосів «за» (необхідний мінімум для прийняття законів) лише за 15% законів: із 107 законів монобільшість забезпечила 226 голосів за 15 законів. В решті випадків голосувала менше кількість депутатів.

Найчастіше необхідну підтримку монобільшості під час голосувань надавали народні депутати із групи «Довіра», які забезпечували 14 голосів «за». Таким чином в середньому монобільшість підтримували 70% депутатів групи. В середньому за прийняті закони голосували 57% депутатів фракції «Голос», 55% - «Європейської солідарності», 53% - групи «За майбутнє» і 50% - депутатів ВО «Батьківщина». Також «за» натискали 44% позафракційних.

Найнижчі показники підтримки прийнятих законів у депутатів фракції «Опозиційна платформа За життя». В середньому «за» голосували лише 14% депутатів ОПЗЖ: із 107 законів депутати ОПЗЖ не дали жодного голосу за 60 законів.

«До складу фракції «Слуга Народу», яка має права коаліції у Верховній Раді IX скликання, офіційно входить 243 народні депутати. Із них голосує 217 осіб. Таким чином без підтримки депутатів інших політичних сил монобільшість не є функціональною. Найчастіше союзниками «Слуги Народу» виступає депутатська група «Довіра», яка забезпечує ще 14 голосів. Для порівняння: на початку роботи ВР IX скликання в середньому за голосували близько 230 депутатів «Слуги Народу», зараз – лише 217», - зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Підсумки сесії: лише 15% законів прийнято голосами монобільшості

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ