Слухай онлайн
Cуспільство

Представник ромів Львівщини подав заяву проти організаторки «Л.О.В.Ц.І.»

Фото: Гал-інфо
Фото: Гал-інфо
Фото: Гал-інфо
Фото: Гал-інфо
Фото: Гал-інфо
Фото: Гал-інфо
Фото: Гал-інфо
Фото: Гал-інфо
Фото: Гал-інфо
Фото: Гал-інфо
Фото: Гал-інфо
Фото: Гал-інфо
1/6
Голова правління організації ромів «Терніпе» на Львівщині Микола Юрченко написав заяву на організаторку спільноти «Л.О.В.Ц.І.» Роксолану Лісовську, звинувативши її у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі.

Про це львівська активістка розповіла кореспондентці Гал-інфо сьогодні, 26 лютого, після прес-конференції на тему «Протидія антисемітизму і ксенофобії щодо ромів».

За словами голови фейсбук-спільноти «Л.О.В.Ц.І.», яка взялась боротись проти вуличних крадіїв у Львові, зокрема і проти приїжджих циганів, Микола Юрченко вбачає у її діях дискримінацію усіх ромів.

«На його думку, я створила спільноту, яка концентрує свою увагу на тому, щоб «розправлятись» лише з ромами. Я не маю цього на меті. Моє завдання – побороти злочинність у Львові, яка зараз активізувалась. Моя увага особливо сконцентрована на тих, хто поводиться агресивно, але я боротимусь із усіма злочинцями» - пояснила Роксолана Лісовська.

Активістка додала, що вона вже давно прагнула зустрічі з Миколою Юрченком, аби пояснити йому свої дії і досягнути порозуміння. Однак, голова «Терніпе» на Львівщині досі не виходив на діалог, тому Лісовська вирішила прийти на сьогоднішню прес-конференцію, оскільки знала, що Юрченко там обов’язково буде.  

«Я хочу поговорити з ним, щоб він зрозумів мою позицію і зрозумів, проти кого я дію у Львові, на кому зосереджуюсь і чому, щоб він не слухав чиїхось слів і не робив неправильні висновки. Він може забирати заяву, може не забирати, це його справа, я просто хочу, щоб він зрозумів, що роблю я і моя команда», - додала вона.

Приїжджі цигани - або ув'язнити, або змусити піти

Цікаво, що на сам захід, де презентували результати проекту «Аналіз даних і розробка рекомендацій в боротьбі з антисемітизмом і ксенофобією щодо ромів в Україні: за рівні права і рівні можливості», Роксолану Лісовську не пропустили. Таке рішення організатори мотивували тим, що на подію були запрошені лише журналісти.

Разом з активісткою на прес-конференцію прийшов Ігор Зінкевич, засновник ГО «Варта-1» та депутат ЛМР. Удвох вони прагнули особисто зустрітись і з’ясувати, чому Микола Юрченко написав свою заяву і які претензії висуває Роксолані Лісовській.

«Я не маю нічого проти вас чи вашої групи, ви гарну справу хочете робити, зі злочинністю боротись, але у злочинності немає національності. І це наголошення на національності крадіїв… Роми ітак мають негативний стереотип, а це формулювання ще більше його розпалює», - пояснив Лісовській голова правління «Терніпе».

Варто зазначити, що модератор прес-конференції Ольга Веснянка всіляко намагалась перешкодити цій розмові, перебивала то Роксолану Лісовську, то Ігоря Зінкевича, то Миколу Юрченка. Зрештою останній запропонував зустрітись у іншому місці та в інший час, аби змогти налагодити діалог.

Микола Юрченко: Чи має злодій національність?

Додамо, ще під час прес-конференції журналістка Гал-інфо запитала у Миколи Юрченка чи готовий він поспілкуватись із представницею «ловців». Чоловік відповів ствердно, однак про жодну заяву не згадав. Як розповіла сама Роксолана Лісовська, заяву за статтею 161 КК України Юрченко написав ще на початку створення спільноти «Л.О.В.Ц.І.».

«Я впевнена, що ця заява ні до чого не приведе, оскільки жодної ворожнечі я не розпалюю. Я думаю, що вона була написана суто через непорозуміння», - підсумувала активістка.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");