Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Програма «Слуги Народу» виконана не більше, ніж на 25% - КВУ

Експерти Комітету виборців провели фактчекінг заяв першого заступника голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка під час виступу 15 листопада на з’їзді політичної партії «Слуга Народу».
Олександр Корнієнко

Про це інформує пресслужба КВУ.

За оцінкою КВУ у виступі О. Корнієнка щодо підсумків роботи партії впродовж двох років було використано низку суттєвих перебільшень. Зокрема, на думку КВУ є перебільшеннями заяви щодо виконання 42% передвиборчої програми «Слуги Народу», міцної партійної дисципліни партії та кінця олігархічної політики в Україні. 

Нижче подано аналіз заяв О. Корнієнка:

1. «Якщо подивитись на програму, з якою партія йшла на вибори, можна побачити: станом на сьогодні, на середину нашої каденції у Верховній Раді, ми виконали 42% даних нами обіцянок».

Перебільшення. Експерти Комітету виборців систематично відслідковують виконання передвиборчих програм парламентських партій. За даними КВУ програма «Слуги Народу» виконана не більше, ніж на 25%. При цьому значна частина ключових обіцянок партії так і не була реалізована або ж мали місце спроби виконати їх в прямо протилежний спосіб, ніж було заявлено під час виборів. 

2. «Завдяки зусиллям команди «Слуги Народу» народних депутатів позбавили недоторканності та повернули покарання за незаконне збагачення». 

Правда. У вересні 2019 року Верховна Рада скасувала депутатську недоторканність. Щоправда, експерти вказують на проблеми із практичною реалізацією вказаних норм. Так, вже відомі випадки, коли Генеральний прокурор затягував або взагалі не підписував підозри для депутатів провладної партії. Щодо закону про повернення відповідальності за незаконне збагачення, то його було прийнято у жовтні 2019 року.  

3. «У селян з’явилося право розпоряджатися своєю землею, парламент захистив ліси від незаконної вирубки, поклав край олігархічній політиці та ухвалив низку найважливіших для країни законопроєктів».

Перебільшення. Відповідні закони були прийняті Верховною Радою, проте висока оцінка їх результатів з боку екс-голови партії є перебільшенням. За оцінкою експертів принаймні частина депутатів монобільшості перебувають під значним впливом олігархів, що проявляється під час прийняття конкретних рішень ВР. Також, за даними КВУ, із вересня 2021 року «Слуга Народу» стала більш залежною від підтримки депутатських груп «Довіра» та «За майбутнє», що також ставить під сумнів тезу про кінець олігархічної політики. 

4. О. Корнієнко зазначив, що за цей період (ред. – 2 роки) команда «Слуги Народу» з честю пройшла випробування місцевими виборами, посівши перше місце за кількістю мандатів серед українських партій. 

Правда. За результатами місцевих виборів-2020 «Слуга Народу» отримала 15% депутатських мандатів, що є найвищим показником серед політичних партій. 

5. «Разом ми зробили партію справжньою політичною силою з чіткою структурою, міцною партійною дисципліною, з почуттям єдиної команди на всіх рівнях – від громади до вищих органів державної влади».

Перебільшення. «Слуга Народу» лідирує за кількістю публічних скандалів, пов’язаних із діями представників партії. За оцінкою Комітету виборців у Верховній Раді за два роки роботи фігурантом гучного скандалу став кожен п’ять народний депутат монобільшості (понад 53 народні депутати), що не відповідає принципам міцної партійної дисципліни.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ