Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

«Самопоміч» наполягає на повній ротації членів НКРЕКП

Фракція Об’єднання «Самопоміч» наполягає не терміновому прийнятті законопроекту про Національну Комісію Регулювання Ринку Електроенергії та комунальних послуг у другому читанні у редакції з вимогою повної ротації членів комісії. Про це повідомила прес-служба партії.

Законопроект №2966 вже більше року перебуває на розгляді у Парламенті. Протягом цього час він повертався на повторне перше читання, потім на повторне друге, а зараз врешті комітетом ПЕК була підтримана вимога фракції«Самопоміч» щодо повної ротації (звільнення) всіх членів комісії.

Саме на відповідальності чинного складу регулятора є усі ганебні та скандальні рішення:

щодо спроб закупівлі трансформаторів втричі дорожче — за 3 млд грн,
щодо запровадження необ’єктивних підходів для завищеного фінансування обленерго — до 35 млрд грн,
щодо запровадження відомої формули «Роттердам +» для ціни вугілля у вартості електроенергії — на 10 млрд грн.

Ці всі суми покладені на плечі кожного споживача електроенергії.

Від ліцензіатів постійно надходять нарікання на корупційні підходи у затвердженні тарифів на тепло та водопостачання. Особливо, це стосується приватних виробників на альтернативному паливі.

Народний депутат з «Самопомочі» Лев Підлісецький з перших днів відстоював позицію повної ротації членів НКРЕП. Він вносив свою правку про повну ротацію до другого читання, але в парламентарів не вистачило мужності підтримати її, і лише зараз, коли правка було повторно подана вже спільно з колегою Альоною Бабак та Ольгою Бельковою, вона була підтримана в Комітеті з перевагою в один голос.

НКРЕКП регулює енергетичні ринки загальним обсягом понад 300 млрд.грн. Станом на сьогодні дана структура є під повним контролем Президента України, який одноосібно призначає та звільняє членів. Законопроект передбачає запровадження інституційної незалежності та професійності у діяльності.

Європейське співтовариство та міжнародні фінансові організації також вимагають його прийняття та прив’язують до нього надання макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро.

Створення незалежного та професійного органу регулювання – це крок до отримання економічно-обгрунтованих тарифів на комунальні послуги.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ