Сергій Фоменко та сила українського мистецтва
Слухай онлайн
Культура

Сергій Фоменко та сила українського мистецтва

Напередодні концертного туру та виходу нового альбому лідер культового українського гурту «Мандри» поділився своїми думками про становище українського мистецтва в Україні та світі.

Після довгої перерви Фома повернувся на сцену у новому форматі. Не тільки як артист, але і провідник української культурної експансії.

Фото: Марія Шевців, Гал-інфо

«Мене хвилює, що в Україні на широкий загал не виходять дійсно глибокі твори. Це стосується не лише музики і не лише моєї. Поєднання сил небайдужих людей у просуванні справді вартісного українського продукту та шалені гроші, які вкладаються в попсу, яка не стосується тих глибинних речей, які хвилюють українців кожен день - цей момент є трохи незбалансованим. Нам треба вчитися цей баланс витримувати»

На противагу форматній “попсі” Сергій у своїй роботі перш за все робитиме ставку на мову та культуру.

«Саме це є головним для будь-якої цивілізованої та сильної держави і народу. Попса має існувати, але вона не повинна бути головною опцією - вона має бути однією з опцій».

Фото: Марія Шевців, Гал-інфо

Також Сергій зауважив, що український шоубізнес суттєво покращився з точки зору індустрії, але внутрішня його суть лишилась незмінною.

«Поштовхом стали квоти на україномовну музику і всі ті артисти, які орієнтувались на Москву почали орієнтуватись і на Україну. Зараз молодь почала активну українізацію в своїй творчості, але шоубізнес має заробляти гроші, а направду всім форматам крім попси тут важко».

Фото: Марія Шевців, Гал-інфо

Фома не залишив без уваги і  учасників цьогорічного відбору на євробачення.

«Очевидно, що ситуація не змінилася, тому що були вибрані досить стандартизовані артисти. Я навіть часто не відрізняю їх, бо вони всі як з інкубатора - те, що називається безликий формат. Зараз модно коли хлопчик з бородою, дівчинка в космічному вигляді і щоб сопілка грала - елемент українського. Так всі і починають клонуватись поки не зміниться мода».

Нагадаємо, 3 березня в межах ювілейного туру «Час Летить» відомий український гурт «Мандри» дасть одразу два концерти на сцені Національного драматичного театру ім. М. Заньковецької у Львові.

На сцені Театру Заньковецької виступлять легендарні «Мандри»

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...